God of War Collection Volume 2

God of War Collection Volume 2

Ocena wg platformy:

PS3 8.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Ready at Dawn
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
19.5 godzin
Premiery
Świat:
13.09.2011
Europa:
16.09.2011
Polska:
16.09.2011
Producent:
Ready at Dawn
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
19.5 godzin
Premiery
Świat:
13.09.2011
Europa:
16.09.2011
Polska:
16.09.2011

Poradnik God of War Collection Volume 2

Poradnik (Trophy Guide) #9 - God of War: Chains of Olympus
Poradnik (Trophy Guide) #9 - God of War: Chains of Olympus

Recenzja redakcji

Recenzja: God of War: Origins Collection (PS3)
9.0
Recenzja: God of War: Origins Collection (PS3)

God of War Collection Volume 2 - opis gry

God of War Collection Volume 2 jest kompilacją dwóch gier z serii God of War wydaną na konsolę PlayStation 3. W skład zestawu wchodzą dwie odsłony dedykowane wcześniej PlayStation Portable: God of War: Chains of Olympus oraz God of War: Ghost of Sparta. Deweloperem gry jest Ready at Dawn, a konwersji na konsolę Sony podjęło się amerykańskie studio Bluepoint Games.

Historia przedstawiona w Chains of Olympus stanowi prequel do wydarzeń z kolejnych części, znanych posiadaczom PS2 i PS3. Spartański wojownik Kratos podejmuje się misji odszukania i oswobodzenia boga słońca, Heliosoa, licząc na to, że pozostali bogowie dotrzymają obietnicy i uwolnią go od straszliwych obrazów z przeszłości. Fabularnie Duch Sparty umiejscowiony został pomiędzy wydarzeniami z pierwszej i drugiej części. Kratos wprawdzie pokonał Aresa i został bogiem wojny, mimo tego wizje wciąż dręczą Spartiatę. Pojawia się w nich brat bohatera, Dejmos, z którym został rozdzielony w dzieciństwie. Nie zważając na ostrzeżenia Ateny, wyrusza do Atlantydy, aby dowiedzieć się czegoś o bracie, a także o samym sobie...

Dalsza część tekstu pod wideo

Rozgrywka w obu odsłonach nie zmieniła się wiele od czasu wydanej w 2005 roku części pierwszej. Dzieli się na dwa główne elementy: walkę oraz rozwiązywanie prostych zagadek logicznych. W ogniu walki Kratos wykorzystuje Ostrza Ateny, posiłkując się pozyskaną magią. Warto zaznaczyć, że Duch Sparty powstał już po God of War III na PlayStation 3 i czuć to w każdym momencie obcowania z grą. Wachlarz możliwości postaci został rozwinięty, dzięki czemu Kratos może chwycić przeciwnika i staranować nim pozostałych oponentów, jak również dobić go na kilka sposobów. Obok słynnych Ostrzy Ateny, protagonista otrzymał także Broń Sparty (włócznię i tarczę), mającą zastosowanie w ofensywie i defensywie. Dzięki przesiadki z konsoli przenośnej na PlayStation 3, sterowanie za pomocą pada jest znacznie wygodniejsze.

Podrasowane gry z PSP na dużym ekranie prezentują się bardzo dobrze. Chains of Olympus wygląda schludnie, za to Ghost of Sparta mógłby zawstydzić niejeden tytuł tworzony z myślą o konsolach stacjonarnych. Dodano możliwość wyświetlania obrazu w 3D. Oczy cieszy grafika w trybie 1080p, a uszy dźwięk przestrzenny 5.1. Za ścieżkę dźwiękową po raz kolejny odpowiada Gerard Marino, a w rolę Kratosa w polskiej wersji językowej Ducha Sparty wcielił się Bogusław Linda. Obie zremasterowane odsłony doczekały się także wsparcia trofeów.

Wideo - God of War Collection Volume 2

Komentarze (27)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper