God of War II

God of War II

Ocena wg platformy:

PS3 7.4
PS2 8.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
SCE Studios Santa Monica
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
15 godzin
Premiery
Świat:
13.03.2007
Europa:
28.04.2007
Polska:
02.05.2007
Producent:
SCE Studios Santa Monica
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
15 godzin
Premiery
Świat:
13.03.2007
Europa:
28.04.2007
Polska:
02.05.2007

Poradnik God of War II

Poradnik (Trophy Guide) #8 - God of War II
Poradnik (Trophy Guide) #8 - God of War II

God of War II - opis gry

God of War II to następca wydanego w czerwcu 2005 roku tytułu stworzonego również przez Sony Santa Monica – God of War. Wydawcą na całym świecie ponownie było Sony Computer Entertainment, ale tym razem stołek reżysera przypadł Cory'emu Balrogowi.

Kontynuując wątki z poprzedniej części, Kratos już jako Bóg Wojny zstępuje by wspomóc spartańską armię w ataku na Rodos. Robi to mimo ostrzeżeń Ateny, co skutkuje ożywieniem Rodyjskiego Kolosa i stopniową utratą boskich mocy, prowadzącą do kompletnego osłabienia Kratosa. Ocalony przez Gaję, jednego z tytanów, zawiązują z nią niepisany sojusz którego celem jest zemsta na Zeusie.

Dalsza część tekstu pod wideo

Główny bohater poinstruowany przez Gaję by odnaleźć Siostry Przeznaczenia, wyrusza kolejny raz w wędrówkę naszpikowaną seksem, hektolitrami krwi i dziesiątkami trupów w każdym miejscu w którym się pojawia nasz spartiata. Kratos po drodze nie tylko spotyka nowych przeciwników i mityczne kreatury, z którym wymienić można między innymi tytana Tyfeusa czy Krakena. Końcówka gry pokazuje bezpośredni wstęp do następnej odsłony, już na następnej generacji.

God of War II działa na silniku Kinetica, który został znacznie usprawniony względem pierwszej części gry. Mamy jeszcze większe plansze, ociekające w większa ilość detali modele przeciwników i samego Kratosa. Santa Monica postarało się o rozbudowanie systemu i dodało nowy oręż - Włócznię Przeznaczenia i Młot Barbarzyńcy. Okresowo przyjdzie nam także operować Ostrzem Olimpu, które jest  najmocniejszym sprzętem w grze. Ponownie wracają sekwencje QTE, tym razem z większym natężeniem, podobnie jak seks minigra, która stała się małym elementem rozpoznawczym. Gra jest stworzona z jeszcze większym rozmachem.

By nie popaść w schematy, zmieniono reżysera gry, którym został Cory Balrog. Przyznał on, że studiował mitologię grecką bardzo mocno, by wtłoczyć w grę jak najwięcej dobrego, co jak widać udało się. Dodatkowo podjął decyzję o tworzeniu gry na PS2, nie PS3 z racji ponad stumilionowej bazy graczy, która nie mogła zostać opuszczona z dnia na dzień. Podobnie jak poprzednia część, God of War II pojawiło się na PlayStation 3 jako druga gra w zestawie Classics HD. 

Wideo - God of War II

Komentarze (59)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper