Ninja Gaiden Sigma 2

Ninja Gaiden Sigma 2

7,7
80 oceny

Ocena wg platformy:

PS3 7.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Team Ninja
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Bijatyka chodzona,   Slasher
Śr. czas:
15 godzin
Premiery
Świat:
29.09.2009
Europa:
02.10.2009
Producent:
Team Ninja
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Bijatyka chodzona,   Slasher
Śr. czas:
15 godzin
Premiery
Świat:
29.09.2009
Europa:
02.10.2009

Ninja Gaiden Sigma 2 - opis gry

Ninja Gaiden Sigma 2 jest grą akcji (slasherem) wyprodukowaną przez japońskie studio Team Ninja i wydaną przez Tecmo Koei na jesieni 2009 roku na konsolę PlayStation 3. Sigma 2 jest ulepszoną i przystosowaną do możliwości platformy Sony wersją Ninja Gaiden 2, które w 2008 roku ukazało się na Xboksa 360. Gra doczekała się też konwersji na PS Vita pt. Ninja Gaiden Sigma 2 Plus.

Ninja Gaiden Sigma 2 jest grą zdecydowanie łatwiejszą niż prequel, nie oznacza to jednak, że mamy tu do czynienia z pozycją łatwą. Autorzy po prostu dobrze narysowali krzywą poziomu trudności, dzięki czemu łatwiej jest wgryźć się w "dwójkę" także tym, którzy nigdy z przygodami Ryu nie mieli do czynienia. Po przegranym pojedynku z bossem gracz może spróbować raz jeszcze, bez konieczności powtarzania całego levelu. Na drodze do celu porozmieszczano sporo save-pointów, które przy okazji odnawiają całą energię głównego bohatera. Rozgrywka w Sigma 2 wygląda bardzo podobnie jak ta z "jedynki". Całość w dalszym ciągu polega na pokonywaniu kolejnych lokacji i eliminowaniu nacierających adwersarzy.

Podobnie jak w oryginale, mimo pozornej prostoty, system walki jest wystarczająco głęboki, by utrzymać gracza przed telewizorem na kilkanaście godzin. Wszystko dzięki animacji ciosów - przy umiejętnej grze na ekranie ogląda się prawdziwy spektakl. Ryu z wielką gracją radzi sobie z kolejnymi hordami potworów, których część powraca z pierwszej części. W gorących momentach grający może wykorzystać jeszcze którąś z mocy Ki, czyli tutejszy odpowiedni magii. W „dwójce” powraca większość broni, choć znalazło się miejsce dla kilku dodatków, między innymi dla śmiercionośnej kosy. Oprócz Ryu, do dyspozycji gracza oddano trzy wojowniczki, którymi można grać w odrębnym trybie Team Missions w kooperacji z drugim graczem (online). Sigma 2 w stosunku do wersji na X360 została ocenzurowana, a żyroskopy kontrolera Sixaxis wykorzystano do potrząsania kobiecymi piersiami.

Działające na silniku Hybrid Engine Ninja Gaiden II na konsoli Microsoftu wyglądało bardzo dobrze, mimo to Sigma 2 doczekała się dodatkowych szlifów. „Dwójka” zdecydowanie ładniej wygląda więc na PlayStation 3, na której mapowanie jest znacznie lepsze, a wojownicy mogą pochwalić się większą liczbą szczegółów.

Dalsza część tekstu pod wideo

Wideo - Ninja Gaiden Sigma 2

Komentarze (8)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper