Castlevania: Lords of Shadow

Castlevania: Lords of Shadow

Ocena wg platformy:

PC 8.2
PS3 8.3
X360 8.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
MercurySteam
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Slasher
Śr. czas:
22 godzin
Premiery
Świat:
05.10.2010
Europa:
08.10.2010
Polska:
29.10.2010
Producent:
MercurySteam
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Slasher
Śr. czas:
22 godzin
Premiery
Świat:
05.10.2010
Europa:
08.10.2010
Polska:
29.10.2010

Castlevania: Lords of Shadow - opis gry

Castlevania: Lords of Shadow jest grą z gatunku action/adventure spod dłuta hiszpańskiego studia MercurySteam, wydaną na PC i konsole PlayStation 3 oraz Xbox 360 w październiku 2010 roku. Gra powstawała pierwotnie jako Lords of Shadow i dopiero później zdecydowano się połączyć ją z serią Castlevania. Projekt Hiszpanów bardzo spodobał się twórcy Metal Gear Solid, Hideo Kojimie, którego studio Kojima Productions pomagało MercurySteam w pracach nad tym tytułem.

Producent gry, David Cox, utrzymuje, że gra jest rebootem serii i nie wlicza się do fabularnego kanonu starszych odsłon Castlevanii. Akcja Lords of Shadow ma miejsce w ostatnich dniach 1047 roku, w krainie przypominającej Europę doby średniowiecza. Przymierze Ziemi i Niebios zostało zagrożone przez nieprzyjazne siły zwane Władcami Cienia - nieznany czar uniemożliwia duszom zmarłym opuszczenie swoich ciał, w dodatku potwory pokroju trolli i wilkołaków nawiedzają umierającą krainę i atakują ludzi. Bractwo Światła wysyła Gabriela Belmonta, którego zmarła żona powiedziała, iż jedynym ratunkiem dla świata jest moc tytułowych Władców Cienia. Gabriel zmuszony jest udać się na tereny panowania Władców.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Rozgrywka w Castlevania: Lords of Shadow pod wieloma względami przypomina wydanego pół roku wcześniej na PlayStation 3 God of War III. Główna bohater, Gabriel, wykorzystuje w walce bicz, który w sferze zastosowania budzi uzasadnione skojarzenia z Ostrzami Ateny. Na systemie walki podobieństwa z exclusivem Sony się nie kończą, gdyż Belmont toczy pojedynki z ogromnymi bossami, które pełne są sekwencji Quick Time Events. Na szczęście Lords of Shadow posiada swoją własną tożsamość, na co niebagatelny wpływ mają liczne elementy platformowe, zagadki logiczne oraz rozbudowana eksploracja wcześniej odwiedzanych miejsc. Protagonista potrafi także ujeżdżać bestie, ulepszać posiadaną broń oraz władać białą i czarną magią.

 

Wykonanie Castlevanii: Lords of Shadow stoi na bardzo wysokim poziomie. Projekty postaci oraz miejsc, szczegółowa grafika z rewelacyjnymi efektami cząsteczkowymi potrafią zachwycić. Jednak najmocniejszą stroną Castlevanii jest oprawa audio. Za angielski dubbing odpowiadają czołowi brytyjscy aktorzy, jak Patrick Stewart i Robert Carlyle. Autorem wielokrotnie nagradzanej, monumentalnej ścieżki dźwiękowej jest hiszpański kompozytor Óscar Araujo.

Wideo - Castlevania: Lords of Shadow

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (76)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper