ICO & Shadow of the Colossus Collection

ICO & Shadow of the Colossus Collection

Ocena wg platformy:

PS3 8.6

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Team ICO
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Platformowa
Śr. czas:
25 godzin
Premiery
Świat:
22.09.2011
Europa:
30.09.2011
Polska:
30.09.2011
Producent:
Team ICO
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Platformowa
Śr. czas:
25 godzin
Premiery
Świat:
22.09.2011
Europa:
30.09.2011
Polska:
30.09.2011

Recenzja redakcji

Recenzja: ICO & Shadow of the Colossus Collection (PS3)
9.5
Recenzja: ICO & Shadow of the Colossus Collection (PS3)

ICO & Shadow of the Colossus Collection - opis gry

ICO & Shadow of the Colossus Collection jest kompilacją dwóch przygodowych gier spod dłuta Team ICO wydaną na konsolę PlayStation 3. Obie pozycje ukazały się pierwotnie na drugą konsolę Sony, a konwersję na PS3 wykonało studio Bluepoint Games, które wcześniej na „Plejstację” przeniosło m.in. God of War Collection .

Historia, jaka ma miejsce w obu produkcjach, rozgrywa się w tym samym świecie, jednak fabularnie gry nie są ze sobą w żaden sposób powiązane. ICO opowiada o małym chłopcu z rogami, których obecność według społeczności jego wioski stanowi zły omen. Ico zostaje uwięziony w starym zamku i zamknięty w kamiennej krypcie, z której udaje mu się uciec. Po drodze zauważa i uwalnia tajemniczą dziewczynkę imieniem Yorda, którą prześladują tajemnicze stwory przypominające cienie. Dwoje nieznajomych chwyta się za ręce i rusza przed siebie z zamiarem wydostania się z posępnego zamku. Shadow of the Colossus rozpoczyna się od sceny, w której do starożytnej świątyni przybywa Wander, pragnący wskrzesić kobietę o imieniu Mono. Aby przywrócić życie dziewczynie, Wander musi pokonać szesnastu kolosów, którzy zamieszkują zapomnianą krainę. Młody mężczyzna dosiada dumnego wierzchowca Argo i rusza na spotkanie z pierwszym kolosem...

Dalsza część tekstu pod wideo

Mimo tego, iż oba tytuły łączy podobny nastrój, w sferze rozgrywki przygody Ico i Wandera znacznie różnią się od siebie. ICO jest grą przygodową, której solą są zagadki logiczne. Właśnie na rozwiązywaniu zagadek w czasie podróży z Yordą gracz spędza najwięcej czasu. Drugą składową rozgrywki w pierwszej grze Team ICO jest walka. Starcia z cieniami są jednak bardzo proste, a głównemu bohaterowi nie może stać się krzywda - napis Game Over widzimy tylko wtedy, gdy przeciwnicy porwą dziewczynkę. Cała koncepcja Shadow of the Colossus sprowadza się do wieloetapowych starć z gigantycznymi kolosami. Zadaniem gracza jest odnaleźć oponenta, zlokalizować jego punkty witalne, znaleźć sposób aby się do dostać się na cielsko kolosa i powalić go. Przemierzając zapomnianą krainę na grzbiecie Agro można również poszukać owoców, które zwiększają poziom wytrzymałości bohatera.

W stosunku do wersji na PlayStation 2, Blupoint Games zwiększyło rozdzielczość (720p, 30 klatek na sekundę), wzbogaciło oprawę wizualną o  kilka efektów graficznych oraz zaimplementowało obsługę 3D. Największe wrażenia i tak robi oprawa muzyczna, na czele z piękną ścieżką dźwiękową Kow’a Otani do Shadow of the Colossus. Obie gry wykorzystują też system trofeów.

Wideo - ICO & Shadow of the Colossus Collection

Komentarze (43)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper