Devil May Cry HD Collection

Devil May Cry HD Collection

8,1
98 oceny

Ocena wg platformy:

PS3 8.2
X360 7.9

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Capcom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Akcja,   Slasher
Śr. czas:
35 godzin
Premiery
Świat:
22.03.2012
Europa:
03.04.2012
Polska:
04.04.2012
Producent:
Capcom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Akcja,   Slasher
Śr. czas:
35 godzin
Premiery
Świat:
22.03.2012
Europa:
03.04.2012
Polska:
04.04.2012

Recenzja redakcji

Recenzja: Devil May Cry HD Collection (PS3)
8.0
Recenzja: Devil May Cry HD Collection (PS3)
Pokaż kolejne recenzje

Devil May Cry HD Collection - opis gry

Devil May Cry HD Collection jest kompilacją trzech gier z serii DMC wydaną na konsole PlayStation 3 i Xbox 360 w 2012 roku. W skład zestawu wchodzą: Devil May Cry, Devil May Cry 2 oraz Devil May Cry 3: Dante's Awakening. Deweloperem i wydawcą gry jest japoński Capcom, a wszystkie trzy tytuły są konwersjami klasyków z PlayStation 2.

 Fabuła trzech części DMC śledzi losy Dantego, syna legendarnego Spardy, który dawno temu pokonał lorda demonów, Mundusa. Pierwsza część koncentruje się na konflikcie Dantego z Mundusem, który zawiódł głównego bohatera na odległą wyspę Mallet Island. Akcja „dwójki” ma miejsce w fikcyjnym mieście Vie de Marli, a fabuła opowiada o wspólnej walce Dantego i kobiety imieniem Lucia w celu powstrzymaniu biznesmena Ariusa, który pragnie wskrzesić demona Argosaxa i posiąść nieograniczoną moc. Devil May Cry 3: Dante's Awakening rozpoczyna się sekwencją na wieży Temen-ni-gru, która stała się areną walki pomiędzy Dante a jego bratem, Vergilem. Historia, jaką powiada DMC 3, rozgrywa się zanim łowca demonów założył agencję o nazwie „Devil May Cry” i stanowi prequel do wydarzeń z „jedynki” i „dwójki”.

Dalsza część tekstu pod wideo

Rozgrywka we wszystkich trzech częściach wygląda bardzo podobnie. Kolejne etapy zostały podzielone na misje, w których gracz walczy z groteskowymi przeciwnikami przy jednoczesnym użyciu broni białej i palnej, mierzy się z fragmentami platformowymi oraz rozwiązuje okazjonalne zagadki logiczne. Każda misja poddawana jest ocenie, gdzie „S” to możliwie najwyższa nota, a „D” - najsłabsza. Po napełnieniu specjalnego paska możemy transformować Dantego w potężnego demona dzięki zdolności Devil Trigger. Bohater jest wówczas prawie nietykalny, samemu zadając znacznie większe obrażenia niż normalnie. W każdej z gier twórcy urozmaicili nieco rozgrywkę sekwencjami „shootera na szynach”, w dodatku DMC 3 rozwinął system walki, pozwalając na wybór preferowanego przez gracza stylu.

Wszystkie gry w zestawie są konwersjami z PlayStation 2, nie należy więc spodziewać się graficznych wodotrysków. Część pierwsza i trzecia prezentują się znacznie lepiej niż Devil May Cry 2, co wynika z różnicy w wykonaniu tych gier na drugiej konsoli Sony. Niestety filmiki pozostawiono w formacie obrazu 4:3, dodano za to obsługę trofeów/osiągnięć. Całość dopełnia dynamiczna, utrzymany w klimacie gier ścieżka dźwiękowa. 

Wideo - Devil May Cry HD Collection

Komentarze (8)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper