God of War

God of War

Ocena wg platformy:

PS3 7.7
PS2 8.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
SCE Studios Santa Monica
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
13 godzin
Premiery
Świat:
22.03.2005
Europa:
08.07.2005
Polska:
08.07.2005
Producent:
SCE Studios Santa Monica
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
13 godzin
Premiery
Świat:
22.03.2005
Europa:
08.07.2005
Polska:
08.07.2005

Poradnik God of War

Poradnik (Trophy Guide) #7 - God of War
Poradnik (Trophy Guide) #7 - God of War

God of War - opis gry

God of War to trzecioosobowa, przygodowa gra akcji czerpiąca dosyć mocno z gatunku slasherów. Za produkcję odpowiada Sony Santa Monica Studio, za reżyserię gry David Jaffe, a wydawcą jest Sony Computer Entertainment. Tytuł pojawił się na konsoli PlayStation 2 w czerwcu 2005 roku i później został przeniesiony jako pierwszy tytuł na PlayStation 3 w postaci Classics HD pt. God of War Collection.

Gra rozpoczyna się w momencie gdy Kratos – główny bohater i spartański wojownik – skacze ze skał do morza. Chwilę później przenosimy się wydarzeniami wstecz i poznajemy motywy kierujące pałającego gniewem i chęcią zemsty Spartiaty. Ateny są atakowane przez Aresa, który z nienawiści do Ateny pragnie zniszczyć jej ukochane miasto. Poczynaniami naszego bohatera zaczynamy kierować na statku dryfującym na morzu Egejskim gdzie po starciu z wieloma przyzwanymi przez Boga Wojny kreaturami śmierć z naszej ręki ponosi mityczna Hydra. Kratos przystaje na prośbę Ateny, która obiecuje mu odkupienie winy, którą popełnił zabijając swoją rodzinę, wpadając w zasadzkę Aresa. Spartiata wyrusza więc w poszukiwanie Puszki Pandory, która jest w stanie jako jedyna zatrzymać moc boga i umożliwić jego zgładzenie.

God of War nie jest pierwszym tytułem w gatunku action-adventure, jednak wplecenie rozgrywki w mitologię grecką, z którą każdy spotkał się choć raz, pozwoliło grze przebić się do świadomości nie tylko zapalonych graczy. Gracz przedziera się przez monumentalne lokacje, walcząc z licznymi przeciwnikami z pomocą Ostrzy Ateny. Podstawowa broń bohatera, jak również wszystkie alternatywne, można ulepszać, zyskując dostęp do nowych ciosów i kombinacji. Oprócz ostrzy, Spartiata korzysta także z magii, którą otrzymuje od kolejnych bogów. Deweloperzy przygotowali także wiele zagadek logicznych oraz zadań wymagających od grającego dobrej zręczności. W GoW-ie po raz pierwszy na taką skalę wykorzystano sekwencje Quick Time Events, aby jak najlepiej oddać potęgę starć z olbrzymimi bossami. Po zakończeniu przygody, na gracza czekają dodatkowe Wyzwania, których wypełnienie skutkuje odblokowaniem licznych bonusów.Także i głos Kratosa, który należy w angielskiej wersji językowej do Terrence'a C. Carsona odcisnął swoją marką na tej postaci tworząc z wykreowanym przez scenarzystów bohaterem nierozłączną całość.

W momencie premiery, graficznie tytuł deklasował konkurencję w każdym calu, a muzyka skomponowana przez Crisa Velasco, Gerarda Marino i Mike'a Reagana dała światu tak charakterystyczny, główny motyw w serii. Także i głos Kratosa, który należy w angielskiej wersji językowej do Terrence'a C. Carsona, odcisnął swoje pietno na tej postaci, tworząc z wykreowanym przez scenarzystów bohaterem nierozłączną całość.

Dalsza część tekstu pod wideo

Wideo - God of War

Komentarze (62)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper