Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 27.09.2020
Nie tylko Gran Turismo 7. Najbardziej wyczekiwane gry wyścigowe
3818V

Nie tylko Gran Turismo 7. Najbardziej wyczekiwane gry wyścigowe

Fani gier wyścigowych nie mają powodów do narzekania. Na przestrzeni kilkunastu następnych miesięcy na rynek zadebiutuje wiele interesujących produkcji wchodzących w skład tejże kategorii.

Najbliższe miesiące będą gratką dla fanów gier wyścigowych. Miłośnicy motoryzacji jeszcze w tym roku będą mogli zasiąść za kierownicą wirtualnych, ultraszybkich samochodów, Monster Trucków, czy także motocykli. Poniżej możecie przeczytać o dziesięciu nadchodzących produkcjach - jedne z nich są już potwierdzone przez deweloperów, a drugie nie, ale przedstawienie ich szerszemu gronu odbiorców to tylko kwestia czasu. 

RIDE 4

  • Premiera: 8 październik (PC, PS4, XONE), 21 styczeń (PS5, XSX)

Ride 4 zadebiutuje na rynku za 11 dni. Jest to kolejna odsłona serii, w której głównym zadaniem odbiorcy jest wygrywanie wyścigów korzystających z przeróżnych motocykli. Najnowszy RIDE ma wyróżniać się większym realizmem (w trakcie ekstremalnych przejażdżek będziemy mogli np. zjeżdżać do boksów i zmieniać opony, tudzież dolewać paliwo do baku), czy także licencją na jednoślady firmy Yamaha, co sugeruje nawet okładka pozycji, na której możemy zauważyć najnowszy model R1 japońskiego koncernu.

DiRT 5

  • Premiera: 6 listopad (PC, PS4, XONE), 10 listopad (XSX), 2020 rok (PS5)

DiRT 5 oferuje zabawę dla jednego, jak i wielu graczy. Produkcja, za którą odpowiada zespół Codemasters (twórcy F1 2020), zabierze nas na off-roadowe tereny, po których pojeździmy różnymi rodzajami bryk. W trakcie potyczek zaskoczy nas niejednokrotnie pogoda, która wymusi na graczy często zmienienia stylu jazdy. W porównaniu do wyżej wymienionego RIDE 4, DiRT 5 nie skupia się na realizmie.

Forza Motorsport 8

  • Premiera: data nieogłoszona (PC, XSX)

Nową Forzę Motorsport zapowiedziano podczas Xbox Games Showcase. Microsoft widząc, iż Sony na The Future of Gaming pokazało Gran Turismo 7, nie miał zamiaru dalej trzymać w tajemnicy Forza Motorsport (2021). O tytule nie wiemy na razie nic, oprócz tego, iż odpowiada za niego ekipa Turn 10, i że będzie obsługiwał rozdzielczość 4K w połączeniu z technologią śledzenia promieni.

Forza Horizon 5

  • Premiera (?): 2022/2023 rok (PC, XSX)

Patrząc na sukces Forza Horizon 3Forza Horizon 4, piąta odsłona marki jest tylko kwestią czasu. Marka od paru lat oferuje niesamowity, piękny świat, a także wiele licencjonowanych wozów (w przypadku FH4. aż 450!), którymi przejażdżki po asfaltowych i zabłoconych terenach w połączeniu z arcade'owym modelem jazdy to gratka dla odbiorców uwielbiających się odprężyć, tudzież poszaleć nie myśląc o konsekwencjach.

Nowy Need for Speed

  • Premiera (?): druga połowa 2021 roku (PC, PS5, XSX)

Nad nowym Need for Speedem pracuje Criterion Games, czyli twórcy kultowego Need for Speed: Hot Pursuit 2, w którym kampanię mogliśmy śledzić z perspektywy pirata drogowego, jak i stróża prawa. Nowa część popularnej marki od firmy Electronic Arts prawdopodobnie nie tylko pozwoli nam poznać historię zza kierownic ultraszybkich samochodów, ale także i motocykli, co sugeruje ostatni wpis dotyczący sesji motion capture na potrzeby nowego Need for Speeda.

GTR 3

  • Premiera: grudzień 2020 rok (PC)

GTR 3 ma zadebiutować jeszcze w tym roku ekskluzywnie na komputerach osobistych. Twórcy ze studia SimBin Development Team chcą wykorzystać potencjał blaszaków i przyszykować produkcję, która będzie wyróżniać się dokładnym zaprojektowaniem torów wyścigowych, a także robiącą ogromne wrażenie oprawą wizualną. W GTR 3 przejmiemy kontrolę nad licencjonowanymi samochodami z serii GT i WTCC - oprócz trybu dla pojedynczego gracza, zainteresowani będą mogli także rywalizować z realnymi kierowcami.

Test Drive Unlimited 3 (Solar Crown)

  • Premiera: data nieogłoszona

Test Drive Unlimited Solar Crown zostało przedstawione na cyfrowej imprezie Nacon Connect. Podczas wydarzenia studio Kylotonn przygotował króciutki teaser, który, nie zdradzając jakichkolwiek szczegółów, oznajmił fanom marki, iż nowy Test Drive Unlimited powstaje. Obecnie nie wiadomo nawet, na jakie platformy trafi rzeczona wyścigówka.

F1 2021

  • Premiera (?): 2021 rok (PC, PS5, XSX)

Codemasters skupia się obecnie na łataniu błędów oraz dodatkowej zawartości dla F1 2020. Brytyjczycy, gdy zauważą, że zainteresowanie tegoroczną odsłoną Królowej Motorsportu maleje, zapewne rozpoczną pracę nad pozycją oznaczoną cyferkami "2021", w których z pewnością przygotują nowe bolidy, ich malowania, a także zbalansują umiejętności kierowców poszczególnych teamów. Myślę, że doczekać możemy się także nowych mechanik, a także funkcji w trybie kariery, która z każdym rokiem prezentuje się coraz to lepiej.

Dangerous Driving 2

  • Premiera: grudzień 2020 rok (PC, PS4, XONE, NS, PS5, XSX)

Dangerous Driving 2 to gra od twórców serii Burnout. Podobnie jak w Burnout Paradise Remastered, w nowym Dangerous Driving będziemy przemierzać otwarty świat z ogromną swobodą. Odbiorcy będą brać udział w zawodach, czy także wyzwaniach czasowych, tudzież ekstremalnych, w których licznik punktów będzie wzrastał w sytuacji, kiedy zniszczeniom ulega otoczenie.

Monster Truck Championship

  • Premiera: październik 2020 rok (PC, PS4, XONE), listopad 2020 rok (NS)

W Monster Truck Championship fani ogromnych wozów wsiadają za kierownicę jednego z kilkunastu dostępnych, tytułowych pojazdów, aby niszczyć przeciwników, wykonywać przeróżne akrobacje, korzystać ze skrótów, a to wszystko, aby przejechać linię mety jako pierwszy. Areny przygotowane przez twórców mają wyróżnić się designem.

Tagi: Gran Turismo 7 Polyphony Digital Sony Interactive Entertainment