Need for Speed: Hot Pursuit 2

Need for Speed: Hot Pursuit 2

7,6
140 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.7
PS2 7.8
XBOX 6.9
GC 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
EA Black Box
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
20 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
02.10.2002
Europa:
25.10.2002
Polska:
18.11.2002
Producent:
EA Black Box
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
20 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
02.10.2002
Europa:
25.10.2002
Polska:
18.11.2002

Need for Speed: Hot Pursuit 2 - opis gry

Need for Speed: Hot Pursuit 2 to gra wyścigowa wyprodukowana przez EA Black Box. Tytuł ukazał się na PC, PlayStation 2, Xboxie i GameCube’ie (za konwersje na sprzęty Microsoftu i Nintendo odpowiadało EA Seattle). Hot Pursuit 2 było kontynuacją wydanego w 1998 roku na PlayStation Need for Speed III: Hot Pursuit.

Hot Pursuit 2 rozwija koncepcję wyścigowej rywalizacji podczas której należy unikać policyjnego pościgu.

Gra oferuje wybór wielu atrakcyjnych, licencjonowanych aut, takich jak Ferrari F50, Porsche 911 czy McLaren F1. Pojawiają się również różne modele pochodzące z fabryk między innymi Forda, Corvette, BMW, Lotusa, Mercedesa i Aston Martina.

Wyścigi odbywają się w czterech miejscach - każde z nich różni się tematycznie i zawiera po kilka torów. Mamy tutaj tropikalną wyspę przywodzącą na myśl Hawaje (najbardziej zróżnicowaną), śródziemnomorską Grecję (albo coś, co ją przypomina), lasy i góry. Na PS2 dochodzi do tego jeszcze pustynia. Trasy wykonane są z pomysłem i oferują mnóstwo skrótów, których znajomość przydaje się podczas pościgu. W przeciwieństwie jednak do pierwowzoru, HP2 nie posiada zmiennych pór dnia i warunków pogodowych.

W HP2 nie tylko uciekamy. Możemy też sami wcielić się w stróża prawa goniącego piratów drogowych. Aby zatrzymać delikwenta, należy w niego kilkukrotnie walnąć, a przedtem włączyć światła i sygnał. W razie czego nie jesteśmy skazani wyłączni na siebie. Odgrywając rolę policjanta możemy wezwać posiłki, kazać postawić barykadę, rozłożyć kolce, a nawet uzyskać pomoc od wirtualnych towarzyszy latających helikopterem uzbrojonym w rakiety (swoją drogą - taki arsenał środków może być wystawiony także przeciwko nam). Zatrzymany w tym trybie samochód zostaje oddany do naszej dyspozycji.

W HP2 twórcy zaimplementowali kilka wariantów zabawy. Mamy tu np. dość standardowe Championship i Ultimate Racer, a także Delivery (konieczność przejechania z punktu A do B będąc ściganym przez policję), Sprint (wyścigi z punktu A do B), Time Trial (pobijanie najlepszych czasów), Lap Knockout (wyścig podczas którego po każdym okrążeniu eliminuje się najsłabszego zawodnika) oraz Knockout (coś podobnego, ale najsłabszego eliminuje się dopiero po rozegraniu całego wyścigu). Do tego dochodzi Single Race i Tournament.

Wideo - Need for Speed: Hot Pursuit 2

Komentarze (7)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper