Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 26.09.2020 13:30
Need for Speed proces motion capture
1379V

Need For Speed z motocyklistami? Rozpoczęto kręcenie Motion Capture do nowej odsłony

Wygląda na to, że tworzenie kolejnej odsłony z kultowej serii wyścigów weszło na kolejny etap. Rozpoczęła się faza kręcenia motion capture z zawodowymi aktorami. 

Need for Speed to prawdopodobnie najgłośniejsza seria traktująca o wyścigach samochodowych, jakie kiedykolwiek zawitały do branży gier. W ostatnich miesiącach pojawia się mnóstwo elementów z nadchodzącej, przyszłorocznej odsłony. Najpierw mogliśmy przyjrzeć się wyciekowi rozgrywki, a zaledwie kilka dni temu dowiedzieliśmy się także, że już za jakiś czas przyjdzie nam ścigać się w Need for Speed: Hot Pursuit Remastered

Axel Nu, aktor i tancerz, podzielił się na swoim Instagramie bardzo ciekawą informacją odnośnie do powstającej części. W najnowszym wpisie przekazał, że został zatrudniony przez EA do uczestnictwa w procesie nagrywania Motion Capture na potrzeby nowej gry z serii Need for Speed. Zdradził także, że jego sesje przechwytywania ruchu obejmowały „wykonywanie czynności i ruchów męskich postaci, takich jak kierowcy, motocykliści i cywile”! 

Jest to niezwykle ciekawa informacja i wygląda na to, że tym razem na ulicach mogą pojawić się kierujący jednośladowymi pojazdami. Mało Wam nowości? Artysta napisał, że jego zadaniem było także wykonywanie ruchów tanecznych na potrzeby awatarów graczy (te pojawiły się już na przykład w Need for Speed Heat). Może to oznaczać, że będziemy mogli wykonywać coś na wzór "celebracji" ruchowych. Cóż, pewnie przekonamy się za jakiś czas! 

Need For Speed 2021 Motion Capture

Źródło: https://www.thenobeds.com/articles/next-need-for-speed-game-has-begun-motion-capture-will-contain-motor-cyclists?fbclid=IwAR3tHSR99nk18Gd-fLLhE7GrliN3190DaYQQoNv_DBs5a4S-_jAsB3SED6Y

Tagi: ea motion capture motory Need for Speed