Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 01.07.2020
Najlepsze gry I polowy 2020 roku
3113V

Najlepsze gry I polowy 2020 roku

Pierwsza połowa 2020 roku właśnie minęła. Zastanawiacie się, które gry był najwyżej oceniane przez recenzentów? Zerknijcie do poniższego zestawienia

Właśnie dzisiaj minęła pierwsza połowa bieżącego roku. Na rynku pojawiło się wiele hitów, dzięki którym nie mogliśmy narzekać na nudę. Jeśli jesteście ciekawi, które gry zostały najbardziej docenione przez recenzentów, lub jakimś cudem przespaliście I połowę 2020 i nie wiecie czym przede wszystkim się zainteresować, to zerknijcie na poniższe zestawienie.  

#10 - Resident Evil 3 

Listę otworzymy remake'em wydanej w 1999 roku trzeciej odsłony kultowej marki od Capcomu. Japończycy widząc sukces „zremejkowanej” dwójki od razu rozpoczęli prace nad odświeżeniem trzeciej części. Mimo tego, że Resident Evil 3 (2020) został doceniony, to i tak jakościowo lekko odstawał od swojego poprzednika - nie było prawie w ogóle nowych mechanik względem dwójki, a sama fabuła (7-8 godzin) była zdecydowanie zbyt krótka jak na produkcję kosztującą około 250 złotych.

#9 - Desperados 3

Desperados III okazał się być czarnym koniem pierwszej połowy 2020 roku. Twórcy ze studia Mimimi Games po raz kolejny udowodnili, że bardzo mocno czują się w tworzeniu rozbudowanych RTS-ów. W trzeciej części IP poznajemy początki gangu Coopera, w którego skład wszedł on sam, a także jego najbliżsi - Kate, Doc McCoy, Isabelle oraz przebojowy Hektor. Zadbano o wiele zwrotów akcji - zapewniam, że niejednokrotnie opuścicie szczenę z zaskoczenia.

#8 - NiOh 2

W 2017 roku Team Ninja postanowiło spróbować swoich sił w soulslike'ach - wydano wtedy pierwszą odsłonę marki NiOh, a ponad dwa i pół roku później na rynek zawitała jej kontynuacja - Nioh 2. Gracze trafili do alternatywnej wersji Japonii, w której pojawiły się demony zwane yokai - naszym głównym zadaniem jest ich wyeliminowanie. Każda walka zapewnia nowe, niezapomniane doświadczenia.

#7 - Final Fantasy VII Remake

Final Fantasy VII było kilkanaście lat temu najpopularniejszym jRPG-iem na świecie. Uśmiech na twarzy, kiedy to zapowiedziano remake kultowego części znanego IP, pojawił się prawie u każdego gracza. Teraz jesteśmy już po premierze odświeżenia i można z ręką na sercu powiedzieć, że Square Enix wykonało kawał świetnej roboty, bowiem Final Fantasy VII Remake to najwyższa liga. Siódemka była tak ogromną częścią, że zdecydowano podzielić ją na części - druga z nich jest już tworzona.

#6 - DOOM Eternal

Id Software przenosiło premierę Doom Eternal - przez takowe działania niektórzy myśleli, iż kolejna odsłona popularnej, FPS-owej serii nie będzie tym, czego oczekiwali zagorzali fani. Zdziwienie z pewnością pojawiło się na twarzy wielu osób, kiedy to dostali w swoje ręce najnowszego DOOM-a. Amerykańscy deweloperzy dostarczyli na rynek świetnie zoptymalizowany, oddający multum możliwości, a przy tym dopracowany produkt, który pozwolił im jeszcze bardziej umocnić się na rynku. 

#5 - Dreams

Dreams było ogromną niewiadomą - począwszy od pierwszej zapowiedzi a kończąc na ostatnim materiale promocyjnym. Mimo wszystko ekipa Media Molecule dostarczyła odbiorcom niesamowicie ogromny, doszlifowany projekt, który pozwala wszystkich nabywcom tworzyć swoje własne światy, rozwiązywać zagadki, przechodzić przez wymagające poziomy czy także toczyć krwawe bitki z wymyślonymi stworkami.

#4 - Ori and the Will of the Wisps

Moon Studios, po sukcesie Ori and the Blind Forest, zaczęło prace nad drugą częścią serii wchodzącej w skład kategorii metroidvanii. Fani tegoż gatunku ponownie wcielili się w duszka, którego musieli poprowadzić do danego celu - po drodze trzeba było poradzić sobie np. z agresywnymi stworzeniami czy także uruchomić wszystkie szare komórki, aby przeanalizować teren i dostać się przykładowo na wyższy poziom mapy.

#3 - Animal Crossing: New Horizons

Animal Crossing: New Horizons to zdecydowanie najmocniejszy ekskluzywny tytuł dostępny wyłącznie na hybrydowe konsole Nintendo Switch. Podczas zabawy trafiamy na wyspę, gdzie czeka na nas niezapomniana przygoda. Mając wyłącznie podstawowe surowce musimy eksplorować opustoszałe lokacje, aby znaleźć potrzebne minerały do wzniesienia nowych budowli, które następnie wejdą w skład naszej osady. W Animal Crossing: New Horizons możemy grać także ze znajomymi w trybie kooperacyjnym.

#2 - Half-Life: Alyx

Half-Life: Alyx nie został entuzjastycznie przyjęty po oficjalnej zapowiedzi. Wiele osób oczekiwało, że kolejny Half-Life będzie pełnoprawną odsłoną, a nie jedynie spin-offem, na dokładkę dostępnym wyłącznie dla posiadaczy gogli VR. Gracze musieli się pogodzić z tym, że albo w Alyxa w ogóle nie zagrają, albo zagrają, jeśli nabędą sprzęt obsługujący wirtualną rzeczywistość. Ci, co wybrali drugą opcję z pewnością nie żałują swojej decyzji, bowiem Half-Life: Alyx to jedna z najlepszych, jak nie najlepsza pozycja dla VR kładąca nacisk na kampanię fabularną.

#1 - The Last of Us 2

Nie ulega wątpliwości, że The Last of Us Part II to największa premiera pierwszej połowy 2020 roku. Na kontynuację przygód Ellie odbiorcy czekali siedem lat - patrząc na większość opinii opłacało się, ponieważ kontynuacja postapokaliptycznego IP stoi na bardzo wysokim poziomie, z naciskiem na oszałamiającą na każdym kroku oprawę wizualną, multum mechanik upiększających rozgrywkę, a także dopracowane do maksimum animacje. Firma Sony, wydawca TLOU2, poinformowała, iż najnowsza pozycja amerykańskiego, doświadczonego zespołu sprzedaje się jak świeże bułeczki, a co więcej, jest to najlepszy debiut na konsoli PlayStation 4.

Tagi: Naughty Dog Sony Interactive Entertainment The Last of Us Part II