Nioh 2

Nioh 2

8,4
42 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 8.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Team Ninja
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
RPG akcji
Śr. czas:
100 godzin
Liczba graczy:
1-3
Premiery
Świat:
13.03.2020
Europa:
13.03.2020
Polska:
13.03.2020
Producent:
Team Ninja
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
RPG akcji
Śr. czas:
100 godzin
Liczba graczy:
1-3
Premiery
Świat:
13.03.2020
Europa:
13.03.2020
Polska:
13.03.2020

Recenzja redakcji

NiOh 2 – recenzja gry. Odświeżające umieranie
Wojtek Gruszczyk

Wojciech Gruszczyk

9.0
NiOh 2 – recenzja gry. Odświeżające umieranie
PS4

Nioh 2 - opis gry

Nioh 2 to gra action-RPG wyprodukowana przez japońskie studio Team Ninja i wydana przez Koei Tecmo. Tytuł ukazał się na PlayStation 4. Był on prequelem pierwszej części Nioh.

Fabuła

Dalsza część tekstu pod wideo

Fabuła Nioh 2 stanowi odrębną od pierwszej części historię. Gra jest prequelem - jej akcja rozgrywa się w 1555 roku, przed wydarzeniami przedstawionymi w pierwowzorze.

W odróżnieniu od ‘jedynki’, w której otrzymywaliśmy już w pełni ukształtowanego, wkomponowanego w uniwersum bohatera, tutaj postać tworzymy sobie sami, decydując o jej wyglądzie, płci itd. Jest ona nazywana Hide i para się najemnictwem, zwalczając terroryzujące ludność potwory. Ma też jednak pewną ciekawą cechę: mianowicie stanowi owoc związku między człowiekiem a istotą zwaną yokai (w uproszczeniu: potworem z japońskich legend), co sprawia, że dysponuje nadludzkimi zdolnościami.

Hide nie jednak jedynym bohaterem/bohaterką gry. Bardzo ważną rolę odgrywa także handlarz Toukichiro, którego nasza postać spotyka w trakcie jednego, zdecydowanie nierutynowego zlecenia. Wbrew pozorom to przypadkowe spotkanie nieznanych sobie ludzi okaże się mieć niezwykle doniosłe znaczenie. Razem wspomniana dwójka naznaczy bowiem historię Japonii, przechodząc do jej annałów jako jedna osoba - Toyotomi Hideyoshi, wielki zjednoczyciel kraju po epoce walczących prowincji. 

Gameplay

Założenia rozgrywki nie uległy drastycznym zmianom. Nadal jest to gra action-RPG czerpiąca inspiracje z tytułów From Software. System walki bazuje oczywiście na rozwiązaniach znanych z pierwszej części. W ‘dwójce’ nie zabraknie wysokiego poziomu trudności, zarządzania staminą, duchów opiekuńczych czy różnych postaw bojowych. Jednocześnie pojawi się też szereg nowych patentów.

Najważniejsza zmiana to możliwość przeistoczenia się w yokai, dzięki czemu zyskujemy dostęp do zupełnie nowych umiejętności. Generalnie są dwa ich rodzaje: techniki yokai (zdobywamy do nich dostęp pokonując potwory i zgarniając pozostawiane przez nie “rdzenie duszy”; bywają one przeróżne, np. przyzwanie łucznika czy ciskanie ognistymi kulami) oraz techniki specjalne (mechanika dodana po zamkniętej alfie), czyli zdolności pozwalające nam kontrować niebezpieczne ataki nieprzyjaciół, co wiąże się z rozmaitymi korzyściami, np. regeneracją energii potrzebnej do używania technik zabitych monstrów. To, w jakiego yokaia się przeistoczymy, zależy od posiadanego ducha opiekuńczego. 

Nowe są także bronie yokai (z dodatkowym atrybutem “yo”) umożliwiające zadawanie potworom większych obrażeń. W ich przypadku znaczenie ma inny nowy wskaźnik, który nabijamy zadając obrażenia nieprzyjaciołom. Jeśli uda nam się go wymaksować, oręż będzie mógł w pełni pokazać swój potencjał. 

W grze nie zabraknie systemu rozwoju, ale oprócz niego potencjał bojowy naszej postaci będziemy mogli podnosić także dzięki Dark Realm. Jest to alternatywny wymiar, w którym mieszkają istoty yokai. Na pewnych etapach gry możemy się tam udać, aby wziąć udział w szczególnie wymagających walkach. 

Multiplayer

Nioh 2 oferuje tryb multiplayer. Grać tym razem będą mogły trzy osoby jednocześnie. 

Wideo - Nioh 2

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (10)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper