Desperados III

Desperados III

8,2
30 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.8
PS4 8.1
XONE 8.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Mimimi
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strategiczna
Śr. czas:
33.5 godzin
Premiery
Świat:
16.06.2020
Europa:
16.06.2020
Polska:
16.06.2020
Producent:
Mimimi
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strategiczna
Śr. czas:
33.5 godzin
Premiery
Świat:
16.06.2020
Europa:
16.06.2020
Polska:
16.06.2020

Recenzja redakcji

Desperados 3 - recenzja gry. John Cooper powraca na saloony z przytupem
Mateusz Wróbel

Mateusz Wróbel

8.5
Desperados 3 - recenzja gry. John Cooper powraca na saloony z przytupem
PC PS4 XONE

Desperados III - opis gry

Desperados III to strategia czasu rzeczywistego rozgrywająca się na Dzikim Zachodzie. Za produkcję gry odpowiadało niemieckie studio Mimimi, a za wydanie THQ Nordic. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PS4 i Xbox One.

Fabuła

Dalsza część tekstu pod wideo

Desperados 3 to kolejna odsłona serii gier strategicznych rozgrywających się na Dzikim Zachodzie. Produkcja Mimimi to tym razem prequel, którego akcja toczy się się przed wydarzeniami ukazanymi w pierwszej części. Historia ponownie koncentruje się na postaci Johna Coopera, rewolwerowca i łowcy głów. Tym razem jednak śledzimy jego początki, gdy zbierał jeszcze doświadczenie u boku ojca, i drogę, jaką przebył, by stać się tym, kim się stał. Oprócz tego dowiadujemy się też tego, w jakich okolicznościach poznał on swoich późniejszych towarzyszy broni. 

Rozgrywka

Desperados 3, podobnie jak poprzednie części, to strategia czasu rzeczywistego inspirowana serią Commandos. W odróżnieniu od wielu innych przedstawicieli gatunku, w których często dowodzimy armiami, tutaj kierujemy kilkuosobową drużyną. Każda z grywalnych postaci różni się umiejętnościami i wyposażeniem. Cooper potrafi dla przykładu wyeliminować za pomocą rewolweru nawet kilku nieprzyjaciół jednocześnie. Hektor ma na podorędziu pułapkę na niedźwiedzie i topór. Kate dysponuje umiejętnością umożliwiającą jej uwodzenie wrogów (choć nie kobiet). Doc McCoy korzysta z gazów, przynęt, strzykawek i różnych innych specyfików, z kolei pochodząca z Nowego Orleanu Isabelle Moreau -- nowa postać -- robi użytek z magii voodoo, co pozwala jej m.in. na przejmowanie kontroli nad umysłami innymi.

Stopień trudności jest dość wysoki. Podczas misji przeciwnicy mają zdecydowaną przewagę liczebną, dlatego z sytuacją powinniśmy radzić sobie sposobem, korzystając ze wszelkich dostępnych środków. Jedną z zapowiadanych atrakcji jest duża swoboda działania - gra daje nam wiele możliwości w kwestii tego, jak radzić sobie z wytycznymi. Nowością jest także pauza. W trakcie misji możemy zatrzymać czas, by móc przemyśleć kolejny ruch lub ruchy podopiecznych.

Oprócz wytycznych obowiązkowych twórcy dodali też te opcjonalne. Za zrealizowanie nagradzani jesteśmy odznakami.

Wideo - Desperados III

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper