PS Store i świetne przeceny z okazji Black Friday - te tytuły są warte swoich promocyjnych cen

PS Store i świetne przeceny z okazji Black Friday - te tytuły są warte swoich promocyjnych cen

Mateusz Wróbel | 27.11.2021, 19:00

Od paru dni na PS Store widnieją przeceny z okazji Black Friday. Przyglądamy się najlepszym ofertom i przedstawiamy je poniżej. Koniec Black Friday na PS Store jest przewidziany na 30 listopada 2021 roku.

Marvel: Strażnicy Galaktyki (PS4 i PS5)

Największe zaskoczenie tego roku? Zdecydowanie Marvel: Strażnicy Galaktyki, na które wielu patrzyło z przymrużeniem oka. Mało kto liczył na to, że po porażce, jaką było Marvel's Avengers, Square Enix uda się dowieźć przyzwoity tytuł dla pojedynczego gracza z uniwersum Marvela. Finalnie zainteresowani otrzymali jedną z najporządniejszych gier single-player, która może poszczycić się nie tylko interesującą fabułą i robiącą ogromne wrażenie oprawą wizualną, ale również dopracowanym polskim dubbingiem.

Resident Evil Village (PS4 i PS5)

Przez dłuższy czas wydawca Resident Evil Village utrzymywał wysoką cenę produktu i dopiero na jesień Polacy mogą kupić grę zdecydowanie taniej, bo aż o połowę względem tej premierowej. To solidna przecena zważywszy na to, co zaoferował nam Capcom: intrygujący, zmuszający do przemyśleń i dokładnej eksploracji survival-horror rozbudowujący historię Ethana Wintersa i jego rodziny. 

Mass Effect Edycja Legendarna (PS4, PS5 - wsteczna kompatybilność)

Gracze prosili, prosili i w końcu otrzymali kolekcję zawierającą pełną trylogię, wraz ze wszystkimi dodatkami, skupiającą się na kosmicznych przygodach komandora Sheparda. Remastery wszystkich trzech części, a szczególnie tej pierwszej, stoją na wysokim poziomie, więc wydaje się, że cena widniejąca na PS Store za tenże pakiet jest satysfakcjonująca. Prosta matematyka podpowiada, że za każdy tytuł wystarczający na mniej więcej 25-40 godzin zabawy przeznaczamy lekko ponad 60 złotych.

Mafia Trylogia (PS4, PS5 - wsteczna kompatybilność)

W poprzednim roku doczekaliśmy się odświeżenia trzech gier z serii Mafia. Druga i trzecia odsłona otrzymały prosty remaster, a jedynka opowiadająca historię Tommy'ego Angelo pełnoprawny remake, który został bardzo mocno doceniony przez krytyków, jak i dziennikarzy. Podobnie, jak w przypadku wyżej wspomnianej kolekcji Mass Effect, cena Mafia Trylogia jest adekwatna do tego, co oferuje rzeczona paczka.

It Takes Two (PS4 i PS5)

Hazelight są mistrzami w swojej dziedzinie. Najpierw doprowadzili do premiery A Way Out, a następnie zajęli się It Takes Two, które w niczym nie ustępowało poprzedniemu tytułowi amerykańskiemu zespołowi. Ba, nie brakuje głosów, że podejmująca luźniejszy wątek fabularny produkcja jest bardziej dopracowana pod względem mechanik, a umiejętna współpraca z drugim graczem jest jeszcze bardziej wynagradzana. Trudno się z tym nie zgodzić, ponieważ It Takes Two, możliwe do ukończenia jedynie w trybie zwykłego lub kanapowego co-opa, to murowany kandydat do gry roku 2021.

Deathloop (PS5)

Deathloop bardzo szybko doczekało się pierwszej przeceny, choć fanów Arcane nie powinno to dziwić. Pozycje tego dewelopera często wpadają do promocyjnych ofert nawet parę miesięcy po premierze mimo tego, iż zawsze prezentują one wysoką jakość. Podobnie, jak w przypadku Dishonored, francuscy twórcy oddają nam wiele swobody i stawiają masę wyzwań, z którymi poradzimy sobie na wiele sposobów. Grę wyróżnia nietypowa retrofuturystyczna stylistyka inspirowana latami 60.

Metro Exodus Złota Edycja (PS4 i PS5)

Metro Exodus (Gold Edition) to pełnoprawna kontynuacja przygód rosyjskiego członka zakonu SPARTA, która - mimo paru przestarzałych mechanik - została pokochana przez fanów postapokaliptycznych produkcji. Produkcja 4A Games może poszczycić się nieziemskim, budującym ciągłe napięcie klimatem, a także półotwartym światem, którego zwiedzanie jest sowicie wynagradzane. Kupując Złotą Edycję możecie być pewni, że otrzymacie również dostęp do dwóch dodatków fabularnych, które dopełniają historię z podstawki.

Life is Strange: True Colors (PS4 i PS5)

Po porażce, jaką było drugie Life is Strange, wszystkie oczy zainteresowanych tytułami przygodowymi, były skierowane na Life is Strange: True Colors. Na ekipie Deck Nine ciążyła spora presja, ale na szczęście sprostali oni oczekiwaniom i dostarczyli na rynek solidną przygodówkę wypełnioną wpływającymi na dalszą część fabuły wyborami. Główna bohaterka jest świadkiem tragicznej śmierci jednego z jej bliskich i wykorzystując swoje nadprzyrodzone zdolności musi dowiedzieć się, co kryje się wewnątrz tak pięknie wyglądającego miasteczka Haven Springs.

Little Nightmares 2 (PS4 i PS5)

Little Nightmares II to platformówka 2,5D w konwencji horroru, która przedstawia pełną negatywnych emocji przygodę chłopca o imieniu Mono. Wraz ze swoją przyjaciółką musi stawić czoła niebezpieczeństwom, które będą chciały uniemożliwić mu dotarcie do celu, jakim jest odnalezienie głównego bohatera pierwszej odsłony serii. Produkcja stawia nacisk na zręcznościowo-logiczne zagadki, których wykonanie jest wynagradzane przejściem do kolejnego etapu przerażającej historii.

Yakuza: Like a Dragon (PS4 i PS5)

Yakuza: Like a Dragon jest najnowszą odsłoną marki skupiającej się na porachunkach japońskich grup przestępczych. Tym razem przejmujemy kontrolę nad Ichibaną Kasuge, który w życiu nie ma kompletnie szczęścia. Bardzo dużo czasu, bo aż 18 lat, spędził w więzieniu, aby potem zostać zdradzonym przez starych kompanów. Koniec końców trafia do Jokohamy, gdzie czeka na niego całkowicie nowa przygoda.

Mateusz Wróbel Strona autora
Na pokładzie PPE od połowy 2019 roku. Wielki miłośnik gier wideo oraz Formuły 1, czasami zdarzy mu się sięgnąć również po jakiś serial. Uwielbia gry stawiające największy nacisk na emocjonalną, pełną zwrotów akcji fabułę i jest zdania, że Mass Effect to najlepsza trylogia, jaka kiedykolwiek powstała.
cropper