Metro Exodus (Gold Edition)

Metro Exodus (Gold Edition)

7,9
18 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.1
PS4 8.1
XONE 7.7
STADIA -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
4A Games
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strzelanina FPP,   Kolekcje
Śr. czas:
30 godzin
Premiery
Świat:
15.02.2019
Europa:
15.02.2019
Producent:
4A Games
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strzelanina FPP,   Kolekcje
Śr. czas:
30 godzin
Premiery
Świat:
15.02.2019
Europa:
15.02.2019

Metro Exodus (Gold Edition) - opis gry

Metro Exodus (Gold Edition) to pakiet strzelanin z perspektywy pierwszej osoby autorstwa 4A Games wydany drogą cyfrową przez Deep Silver. Ukazał się on 15 lutego 2019 roku na Windowsa, PlayStation 4 i Xbox One - później wydana została wersja na Google Stadia (19 listopada 2019).

Produkcja jest zbiorczym wydaniem Metro Exodus na który to - poza wydaną w tym samym momencie podstawką - składa się także Przepustka Sezonowa,, gdzie zawarte są dwa fabularne dodatki; Sam's Story oraz The Two Colonels. Są one przedstawicielem strzelaniny z perspektywy pierwszej osoby osadzonych w wykreowanym przez Dmitrija Głuchowskiego świecie, gdzie wskutek wojny atomowej ludzkość doznała poważnych strat. W ramach projektowania twórcy zdecydowali się zmodyfikować schemat rozgrywki gdzie, choć zachowano podejście z Metro: Last Light (bardzo ograniczone zasoby i wymagające starcia), umiejscowiono go w otwartym świecie. Z tą produkcją można zapoznać się jedynie w rozgrywce dla pojedynczego gracza.

Dalsza część tekstu pod wideo

W ramach fabuły Metro Exodus opowiedziana została historia osadzona po wydarzeniach z Metro: Last Light, a gracz będzie miał okazję poznać historię Artema, który to od dłuższego czasu poszukuje odpowiedzi na pytanie, czy poza moskiewskim metrem ocaleli ludzie. W trakcie jednej z tych wypraw musi on - wspólnie z innymi członkami Zakonu - salwować ucieczką od Hanzy i na pokładzie lokomotywy Aurory wyrusza w długą podróż celem odpowiedzi na pytanie, jakie zadaje sobie od dawna.

W ramach fabuły Metro Exodus - The Two Colonels opowiedziana została historia z podziemi Nowosybirska, a gracz będzie miał okazję zapoznać się z przygodą pułkownika Chlebnikowa, który to w związku z pewnym świętem powrócił do swego syna Kirilla. Na miejscu okazuje się, że ataki mutantów są coraz częstsze i silniejsze, a istotna z perspektywy walki z radiacją substancja się wyczerpuje.

W ramach fabuły Metro Exodus - Sam's Story opowiedziana została historia pochodzącego z USA Sama, który w momencie wybuchu bomb pracował jako Marine w ambasadzie w Moskwie - po osadzeniu się w moskiewskim metro zaczął marzyć o powrocie w rodzime strony. Odkrycie Spartan, że nie tylko Moskwa przetrwała, daje głównemu bohaterowi nie tyle nadzieję, co także nowe zadanie - po realizacji pierwotnych celów wyprawy decyduje się on wyruszyć na postapokaliptyczne pustkowia, by znaleźć sposób na powrót do domu.

Wideo - Metro Exodus (Gold Edition)

Komentarze (9)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper