Letni pokaz Sony - jakie gry mogą pojawić się na wydarzeniu?

Letni pokaz Sony - jakie gry mogą pojawić się na wydarzeniu?

Mateusz Wróbel | 03.07.2021, 17:00

Letni pokaz Sony to jedynie kwestia czasu. Poniżej znajdziecie moją listę życzeń dotyczącą tego, jakie gry chciałbym zobaczyć na najbliższej prezentacji "niebieskich". 

Horizon Forbidden West

Być albo nie być. Kolejna prezentacja Horizon Forbidden West nie została oficjalnie potwierdzona i cóż - można powiedzieć tylko jedno: jeśli Sony nie przedstawi szczegółowo pełnoprawnej kontynuacji rudowłosej wojowniczki o imieniu Aloy już w te wakacje, to jestem pewny, że możemy zapomnieć o premierze w tym roku. Holenderski zespół pracuje w pocie czoła, aby dostarczyć swoje oczko w głowie w 2021 roku, ale dopiero za kilkanaście/kilkadziesiąt dni okaże się, czy dotrzymają terminu.

Nowy God of War

Najbardziej pewne jest pojawienie się zespołu Santa Monica Studio na show japońskiej korporacji. Cory Barlog, wraz ze swoją utalentowaną ekipą, nie musi śpieszyć się z dostarczeniem  na bieżący rok kalendarzowy, co sprawia, że mają dużo czasu na przygotowanie dodatkowych materiałów pokazujących zainteresowanym, na jakim etapie stoją prace przy kolejnej przygodzie boga wojny.

Death Standing: Director's Cut

Hideo Kojima zaskoczył swoich fanów ujawniając w trakcie tegorocznych targów E3 produkcję Death Stranding: Director's Cut. Jak sama nazwa wskazuje, oprócz porządnego odświeżenia tytułu pod względem graficznym, powinniśmy otrzymać także nowy wątek fabularny, który objaśni niewyjaśnione elementy z podstawki. Albo skomplikuje je jeszcze bardziej - w końcu mamy do czynienia z niespełnionym filmowcem, prawda?

Ghost of Tsushima (Wyspa Iki)

Sony nie czekało i przedwczoraj ujawniło Ghost of Tsushima: Director's Cut. Największym plusem tejże edycji jest dodatek fabularny mający rozszerzyć historię Jina Sakaia - tym razem opuścimy najechaną przez Mongołów wyspę Tsushimę i udamy się na Ikishimę, w której główny bohater hitu z 2020 roku zbada pogłoski o obecności wrogów i wpląta się w intrygę dotyczącą jego traumatycznej przeszłości. Brzmi świetnie i nie wierzę, że Sucker Punch szerzej nie przedstawi rozszerzenia (przypomnijmy, że ujrzy ono światło dzienne 20 sierpnia) już na najbliższym wydarzeniu wydawcy.

The Last of Us 2: Director's Cut

Powyższy tytuł zapewne najmocniej Was zszokuje z jednego, prostego względu - nie został on jeszcze zapowiedziany. W moim odczuciu jest to natomiast kwestia czasu, bo tak jak w ósmej generacji były bardzo popularne remake'i starszych, wręcz kultowych pozycji, tak tutaj mamy do czynienia z Director's Cut ulepszające dany tytuł na current-gena, dodając przy tym nową zawartość. Swego czasu jeden z przedstawicieli Naughty Dog stwierdził, że amerykańska ekipa nie ma w planach tworzenia fabularnych DLC, więc co powiecie na powrót Frakcji?

GhostWire: Tokyo

GhostWire: Tokyo to wciąż wielka niewiadoma. Bethesda, a dokładniej to Tango Gamesworks, które stoi chociażby za przygotowaniem serii The Evil Within, do tej pory nie przedstawiło szczegółowo swojego oczka w głowie, które przecież ma pojawić się na półkach sklepowych w drugiej połowie 2021 roku. Jeśli japońscy deweloperzy mają zamiar dotrzymać terminu, to na pewno szykują duże ogłoszenia na trwające właśnie lato.

Deathloop

Deathloop ma być czymś innowacyjnym i w pierwszej kolejności trafić jedynie na PlayStation 5 i komputery osobiste. Jego premiera odbędzie się za kilka tygodni, więc będzie to idealna okazja do ponownego przedstawienia gry Arkane Studios i zachęcenia do jej kupna tych najbardziej niezdecydowanych. Mamy tutaj jednak do czynienia z tzw. "rogalikiem", więc można śmiało stwierdzić, że Deathloop jest przygotowywany przede wszystkim z myślą o najbardziej zaprawionych w bojach graczach.

Kena: Bridge of Spirits

Ember Lab zaskoczyło prezentacją Kena: Bridge of Spirits, które w trwające właśnie lato przeniesie nas do baśniowej krainy. Z racji tego, iż pozycja powstaje od początku z myślą o posiadaczach konsol Sony i komputerów osobistych umożliwiających zapoznanie się z najnowszymi premierami, istnieje spore prawdopodobieństwo, że twórcy w końcu postanowią przedstawić odbiorcom surowy gameplay, w którym nie zabraknie prezentacji chociażby HUD-a czy mapy gry.

Stray

Kochacie koty? Jeśli tak, to w tym momencie zachęcam Was do dodania Stray do listy życzeń na PS Store lub/i Steamie. Fani czteronożnych zwierzątek będą mogli wcielić się jeszcze w tym roku w kota, który przypadkowo oddalił się od swojej rodziny i jest teraz sam jak palec. Naszym zadaniem będzie rozwikłanie pewnej zagadki - będzie ona przepełniona interakcjami z futurystycznym miastem.

Grand Theft Auto V (Nowa generacja)

GTA 5 na PS5 i XSX|S zostało zapowiedziane jeszcze rok temu. Patrząc na długi czas produkcji, nie będzie to zwykły port, a coś więcej. Wciąż nie poznaliśmy szczegółów, ale jeśli możliwość ponownego zapoznania się z opowieścią Franklina, Michaela i Trevora ma zostać umożliwiona na przestrzeni kolejnych miesięcy, nie zdziwię się, jeśli Rockstar Games pojawi się na wydarzeniu Sony.

Komentarze (111)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper