Death Stranding: Director's Cut

Death Stranding: Director's Cut

8,8
63 oceny

Ocena wg platformy:

PS5 8.4
PC 6.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Kojima Productions
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Akcja
Śr. czas:
62 godzin
Premiery
Świat:
24.09.2021
Europa:
24.09.2021
Polska:
24.09.2021
Producent:
Kojima Productions
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Akcja
Śr. czas:
62 godzin
Premiery
Świat:
24.09.2021
Europa:
24.09.2021
Polska:
24.09.2021

Recenzja redakcji

Death Stranding Director's Cut - recenzja gry. Wspaniała przygoda na pustkowiach, choć już nieco uproszczona
Roger Żochowski

Roger Żochowski

8.5
Death Stranding Director's Cut - recenzja gry. Wspaniała przygoda na pustkowiach, choć już nieco uproszczona
PS5

Death Stranding: Director's Cut - opis gry

Death Stranding: Director's Cut to gra akcji wyprodukowana przez Kojima Productions i wydana przez Sony Interactive Entertainment. Tytuł ukazał się na PS5 i PC. Był on wzbogacona o dodatkową zawartość nową wersją Death Stranding.

Fabuła - Death Stranding: Director's Cut

Główne założenia nie uległy zmianie. Akcja Death Stranding rozgrywa się w przyszłości. Po tajemniczej eksplozji na Ziemi dochodzi do serii niewyjaśnionych, nadprzyrodzonych incydentów: spada deszcz doprowadzający do przyspieszonego starzenia się żywych organizmów, ludność terroryzują niewidzialne stwory itd. W tej rzeczywistości cywilizacja podupada, a niedobitki ludzkości tworzą zamknięte enklawy, odgradzając się od świata zewnętrznego. Głównym bohaterem gry jest Sam Porter Bridges, grany przez Normana Reedusa kurier czasów postapokaliptycznych, którego zadanie polega na tym, by zbudować metaforyczne mosty między ostatnimi bastionami ludzkości.

Oprócz Reedusa w grze pojawiają się także inne znane osobistości, które użyczyły swoich wizerunków bohaterom: Mads Mikkelsen, Léa Seydoux, Lindsay Wagner, Nicholas Winding Refn, Guillermo del Toro czy Tommie Earl Jenkins.

Rozgrywka - Death Stranding: Director's Cut

Death Stranding to, jak mówił Kojima, nowy rodzaj gier akcji. Podczas zmagań przejmujemy kontrolę nad wspomnianym Samem, którego zadaniem jest dostarczać przesyłki. Wydarzenia śledzimy z perspektywy trzeciej, czasami pierwszej osoby, a nasz podopieczny przemierza niebezpieczny świat korzystając z wymyślnych gadżetów, które umożliwiają radzenie sobie z trudnościami. Twórcy przygotowali zróżnicowane lokacje: łąki, przykryte śniegiem pasma górskie, zniszczone miasta, pustkowia itd. W niektórych przypadkach możemy korzystać z pojazdów, aby przyspieszyć podróż, a także odcisnąć piętno na świecie - dokonać w nim zmian, które będą stałe.

Sam może oczywiście walczyć z napotkanymi przeciwnikami, w czym pomagają rozmaite bronie oraz możliwość walki wręcz (można się też skradać, jeśli chcemy uniknąć walki). Ważną częścią rozgrywki jest nawiązywanie transowego połączenia z niemowlakiem zamkniętym w pojemniku (Bridge baby), co także bywa niezbędne w niektórych (gorących) sytuacjach.

W grze nie ma też klasycznego Game Over. W razie wpadki przenosimy się zamiast tego do alternatywnej rzeczywistości, gdzie mamy okazję odzyskać utracone przedmioty. Perspektywa ulega wówczas zmianie, a my śledzimy rozgrywkę z oczu bohatera.  

Nowości - Death Stranding: Director's Cut

Wersja Director's Cut względem pierwowzoru oferuje ulepszoną oprawę graficzną, dodatkową zawartość i usprawnienia: nowe starcia, bronie, misje, strzelnicę, ulepszony system walki, gadżety ułatwiające dostarczanie przesyłek czy wyścigową minigrę.

Wideo - Death Stranding: Director's Cut

Komentarze (10)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper