PS Plus z Final Fantasy VII Remake, Remnant: From the Ashes, Farpoint i Maquette. Wybieramy najciekawszą grę

PS Plus z Final Fantasy VII Remake, Remnant: From the Ashes, Farpoint i Maquette. Wybieramy najciekawszą grę

Wojciech Gruszczyk | 13.03.2021, 12:00

Marcowa oferta PS Plus zaskoczyła wielu graczy, ponieważ Sony zdecydowało się na rozbudowane zestawienie zawierające cztery ciekawe produkcje. Jaki tytuł przypadł Wam najbardziej do gustu? Zapraszamy do naszej comiesięcznej ankiety.

PS Plus w marcu to cztery nowe produkcje oraz jedna gra z lutego. Gracze przez dodatkowy miesiąc mogą pobierać Destruction Allstars, a następnie tytuł trafi do normalnej, cyfrowej dystrybucji. Można jednak odnieść wrażenie, że pozycja Lucid Games jest jedynie dodatkiem do znacznie ciekawszych przygód z aktualnego miesiąca, ponieważ Sony ponownie bardzo mocno zaskoczyło.

Dalsza część tekstu pod wideo

W zestawieniu PlayStation Plus ponownie możemy zapoznać się z nowym tytułem (premiera w PS Plus), mamy ubiegłoroczny hit, ciekawostkę dla entuzjastów wirtualnych światów oraz przyjemną produkcję na kilka wieczorów. Lista jest bogata, ale warto przyjrzeć się każdej grze, by móc bez przeszkód zagłosować na najciekawszą opowieść z marcowego PS Plus.

Final Fantasy VII Remake

Square Enix bardzo długo kazało nam czekać na Final Fantasy VII Remake, ale Japończycy nie zawiedli wiernych fanów, ponieważ gracze otrzymali pełnoprawne odświeżenie, które nie jest zwykłym podniesieniem rozdzielczości. Autorzy na każdym kroku ulepszyli grę, nie bali się dodać nowych wątków fabularnych, zapraszają śmiałków na wiele nowych misji, a dodatkowo w zupełności przebudowali system walki.

Final Fantasy VII Remake to dla wielu entuzjastów gatunku jedna z najlepszych gier 2020 roku, a nie brakuje głosów, że to najlepszy przedstawiciel serii Final Fantasy od lat. Trzeba jednak mieć pełną świadomość, że pozycja nie przedstawia wszystkich wydarzeń z „Siódemki”. Square Enix postanowiło znacząco rozbudować grę, przez co opowieść została podzielona na rozdziały. Aktualnie otrzymaliśmy dostęp do pierwszego, a co będzie dalej? Niestety, musimy czekać na szczegóły. Jak wiadomo zapowiedziano Intergrade, czyli rozbudowaną wersję Final Fantasy VII Remake, która otrzyma dodatkowy rozdział, jednak Square Enix nadal nie ujawniło szczegółów dotyczących „Part 2”.

Teraz jednak otrzymacie ponad 33 godzinną historię, a jeśli będziecie chcieli wycisnąć z tej przygody wszystkie soki, to spędzicie przy Final Fantasy VII Remake dobre 85 godzin. Gra zebrała oceny na poziomie 87% i aktualnie jest dostępna wyłącznie na PS4 – Sony zagwarantowało sobie roczną ekskluzywność, ale wciąż nie otrzymaliśmy zapowiedzi nowej wersji.

Tak Roger w swojej recenzji przedstawił system walki z Final Fantasy VII Remake, który choć na początku nie był dla niego idealny, to jednak w pewnym momencie stał się... Przeczytajcie sami:

„Nie byłem zwolennikiem zrobienia z Final Fantasy VII gry action-RPG nastawiając się nawet na to, że włączę zapowiadany system klasyczny. Dziś biję się w pierś. Zapomnijcie o dodanym na siłę trybie dla fanów "turówek", bo jest on bezzębny i nie stanowi żadnego wyzwania. Remake Final Fantasy VII posiada jeden z najlepszych systemów walki w swoim gatunku, który wręcz bezbłędnie przenosi założenia oryginału w nowe realia czasu rzeczywistego stawiając przed nami ciągle nowe wyzwania.”

Final Fantasy VII Remake w PS Plus

Maquette

Studio Graceful Decay nie ma wybitnego dorobku, ale produkcja deweloperów na tyle zainteresowała Sony, że japoński producent zdecydował się przedstawić grę na jednym ze swoich pokazów, a następnie dorzucił logiczny tytuł do oferty PS Plus. Maquette przedstawia graczom historię pewnego związku – Michael pewnego dnia odnajduje stary album i przedmiot pozwala mu przypomnieć sobie historię związku z Kenzie. W trakcie rozgrywki mamy okazję bardzo dokładnie śledzić kolejne etapy wspólnego życia bohaterów.

Akcja Maquette została podzielona na rozdziały, które przedstawiają etapy związku wspomnianych bohaterów, a sama rozgrywka polega na przenoszeniu obiektów – za ich pomocą tworzymy drogę i możemy poznawać kolejne wspomnienia. Pozycja została doceniona za nietypowe przedstawienie fabuły, ale musicie wiedzieć, że poziom przygotowanych łamigłówek potrafi wymęczyć największych sympatyków gatunku. Twórcy zachęcają do kombinowania i czasami nawet abstrakcyjnego myślenia... Choć nie brakuje głosów, że w Maquette trzeba czasami mieć trochę szczęścia.

Maquette wyróżnia się jeszcze przyjemną dla oka oprawą, która choć nie prezentuje jakości, dzięki której graficy z Graceful Decay zdobędą uznanie na międzynarodowej scenie, ale trzeba zaznaczyć, że tytuł jest bardzo spójny.

Maquette w PS Plus

Remnant: From the Ashes

Gunfire Games jeszcze do niedawna było znane głównie z serii Darksiders, ale deweloperzy otrzymali szansę, którą potrafili wykorzystać. Twórcy w 2019 roku zaproponowali action RPG-a i zapraszają śmiałków do świata niemal całkowicie opanowanego przez stwory z innego wymiaru. Ludzkość musiała odnaleźć się w tej nierównej walce i naukowcy stworzyli technologię, która pozwala przechodzić do alternatywnych światów – dzięki tej możliwości mamy za zadanie odkryć prawdę o monstrach i znaleźć sposób, by ich powstrzymać.

Autorzy stawiają na mieszankę kilku głośnych tytułów, a jednym z najważniejszych elementów gry jest duża personalizacja i możliwość rozwoju bohatera. W Remnant: From the Ashes mamy okazję skorzystać ze zróżnicowanej broni, a same pojedynki ze względu na intensywność potrafią przykuć do ekranu.

Remnant: From the Ashes oferuje główny wątek na około 13 godzin, ale chcąc poznać wszystkie sekrety przygotowane przez Gunfire Games, spędzicie przy konsoli ponad 50 godzin. Podstawka zebrała oceny na poziomie 77-81% i aktualnie na rynku zadebiutowały dwa dodatki, które oferują ekscytujące atrakcje i osiągnęły podobne noty.

Tak o pozycji wypowiedział się jeden z naszych czytelników eggrodd:

„Ostatnio mało co mi się podoba. Większość gier jest robiona na odpierdziel, byle wydać, byle było. Remnant pozytywnie zaskakuje. Choć na pierwszy rzut oka gra ma niewiele zawartości (mało światów, krótka kampania), to replayability rozwiewa wątpliwości.[...] Po ponad 120 h spędzonych z grą nadal brakuje mi 1 broni i 1 traita. Wciąż z 906 lvl perek nie zrobiłem wszystkiego i nie odblokowałem wszystkich rzeczy, które chciałbym mieć. Całkiem niezły wynik godzinowy, jak na darksoulsowego shootera z 5 mapami, dlatego polecam każdemu kto tęsknił za dobrym coopem.”

Remnant: From the Ashes w PS Plus

Farpoint

Jak wiadomo Sony rozwija już nowe PlayStation VR, ale firma nie zapomina o posiadaczach pierwszych gogli do wirtualnej rzeczywistości. Teraz gracze za sprawą PS Plus mogą sprawdzić Farpoint – w swoim czasie pozycja zebrała sporo pozytywnych opinii, ponieważ tytuł proponuje graczom świetne doświadczenie (szczególnie z Aim Controllerem), możliwość pobiegania po ciekawym świecie, dobry poziom trudności, a w mojej recenzji wspominałem także, że gra oferuje atmosferę podobną do „Żołnierzy kosmosu”.

„Oglądaliście kiedykolwiek Żołnierzy kosmosu? To jeden z moim ulubionych filmów dzieciństwa, a właśnie Farpoint pozwolił mi uczestniczyć w kolejnej przygodzie Johnny’eg Rico. Biegając po lokacjach, wpadając na kolejne zmutowane żółwie, czy tam inne przyduże pająki, zbierając giwery, korzystając z granatnika, karabinu, czy shotguna, miałem wrażenie, że to właśnie ja znajduje się na tej planecie. Zatopienie się w świat Farpoint jest wyjątkowy, a może nawet najlepszy w przypadku pozycji przygotowanych z myślą o PlayStation VR, ale to wszystko jest możliwe dzięki jednemu dodatkowi – Aim Controller”.

Twórcy z Impulse Gear zaproponowali graczom ciekawe tło fabularne – główny bohater pomaga naukowcom, którzy wierzą, że mogą dostarczyć nieograniczoną ilość energii. W ich planie niestety pojawił się błąd i cała eskapada zostaje przetransportowana na obcą planetę, gdzie znajduje się wiele krwiożerczych bestii. Na domiar złego gracz zostaje oddzielony od uczonych i jego zadaniem jest szybki oraz skuteczny ratunek.

Produkcję bez problemu ukończycie także na zwykłych kontrolerach i główny wątek zamyka się w tym wypadku w około 5 godzin – choć polecam sprawdzić pozycję jeszcze raz lub zapoznać się z dodatkowym trybem arcade. Jest to ciekawe doświadczenie, które zapewnia sporo bardzo ekscytujących starć.

Farpoint w PS Plus

I jak oceniacie przedstawioną ofertę? Trzeba przyznać, że Sony ostatnio potrafi bardzo pozytywnie zaskoczyć, ponieważ klienci japońskiej korporacji stale pobierają tytuły, które mogą zachęcić do abonamentu PlayStation Plus. Jak dla mnie najciekawszą grą zestawienia jest zdecydowanie Final Fantasy VII Remake – Japończycy w tym wypadku zajęli się kompletnym odświeżeniem jednej z najlepszych pozycji mojego dzieciństwa. Dobrze było powrócić do tej historii... Choć czy był to powrót? To raczej możliwość rozwijania swojej wiedzy na temat tego uniwersum.

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Wojciech Gruszczyk Strona autora
Miał przyjść do redakcji zrobić kilka turniejów, ale cytując klasyka „został na dłużej”. Szybko wykazał się pracowitością, dzięki której wyrobił sobie pozycję w redakcji i zajmuje się różnymi tematami. Najchętniej przedstawia wiadomości ze świat gier, rozrywki i technologii oraz przygotowuje recenzje gier i sprzętu. Jeśli jest zadanie – Wojtek na pewno się z nim zmierzy. 
cropper