Farpoint

Farpoint

7,7
18 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 7.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Impulse Gear
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Strzelanina,   Wirtualna rzeczywistość
Śr. czas:
9 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
17.05.2017
Europa:
17.05.2017
Polska:
17.05.2017
Producent:
Impulse Gear
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Strzelanina,   Wirtualna rzeczywistość
Śr. czas:
9 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
17.05.2017
Europa:
17.05.2017
Polska:
17.05.2017

Recenzja redakcji

Recenzja: Farpoint (PS4)
8.0
Recenzja: Farpoint (PS4)
PS4
Pokaż kolejne recenzje

Farpoint - opis gry

Farpoint to strzelanina z widokiem z perspektywy pierwszej osoby wyprodukowana przez studio Impulse Gear i wydana przez Sony Interactive Entertainment. Tytuł ukazał się na PlayStation 4 i do działania wymagał posiadania gogli wirtualnej rzeczywistości.

Punktem wyjścia dla fabuły Farpoint jest incydent, który ma miejsce w okolicach Jowisza. Główny bohater otrzymuje zadanie przetransportowania dwójka naukowców, którzy badają pewne tajemnicze zjawisko będące w stanie dostarczyć nieograniczonej ilości energii. Niestety, sprawy nie idą zgodnie z planem. W równie tajemniczych okolicznościach, podczas badania, bohaterowie przenoszą się na nieznaną obcą planetę. Nasz podopieczny zostaje od nich całkowicie odcięty, co zmusza go do podjęcia poszukiwań. Planeta, a przede wszystkim jej mieszkańcy, nie jest jednak specjalnie gościnnym miejscem.

Dalsza część tekstu pod wideo

W Farpoint grać możemy korzystając z DualShocka 4 lub kontrolera PlayStation Aim, który kształtem przypomina karabin i został stworzony z myślą o grach FPP. PS Aim bardzo także przypomina Sharpshootera, podobny kontroler z czasów PS3, jednak nie jest on tutaj obsługiwany.

Farpoint nie jest strzelaniną na szynach. Gra, w odróżnieniu od wielu innych tytułów, pozwala nam swobodnie przemieszczać się po tutejszym świecie (a nie np. teleportować z miejsca na miejsce jak w innych tytułach tworzonych z myślą o VR), choć ten ma ogólnie bardzo liniową strukturę. Do dyspozycji mamy różne rodzaje broni - oprócz standardowego karabinu szturmowego jest to również strzelba, snajperka czy tzw. spike gun (pomiędzy pukawkami możemy się swobodnie przełączać w trakcie rozgrywki). Walczymy głównie z potworami przypominającymi insekty (w tym także z bossami), ale poza tym natykamy się też na inne rodzaje przeciwników, jak humanoidy.

Podczas przemierzania planety odkrywamy hologramy, które dostarczają więcej informacji o fabule, a konkretnie o badaniach wspomnianej pary naukowców. Gra opowiada też swoją historię w bardziej tradycyjny sposób, czyli cutscenkami.

Singlową kampanię można ukończyć w mniej więcej pięć godzin. Oprócz tego dostępny jest też Arcade, gdzie skupiamy się na nabijaniu punktów, oraz multiplayer dla dwóch osób.

Wideo - Farpoint

Komentarze (12)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper