FIFA 18 - Poradnik. Najlepsi gracze, Droga do sławy, FIFA Ultimate Team, porady - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

FIFA 18 - Poradnik. Najlepsi gracze, Droga do sławy, FIFA Ultimate Team, porady

FIFA 18 – FIFA Ultimate Team, zgranie to podstawa dobrego zespołu

Wojciech Gruszczyk | 30.09.2017, 08:54

FIFA 18 – FIFA Ultimate Team, zgranie to podstawa dobrego zespołu

Każdy gracz FIFA Ultimate Team musi dbać o „chemię” w zespole. Zgranie jest niezbędne do osiągnięcia założonych celów, ponieważ posiadając nawet wybitnych piłkarzy możemy nie poradzić sobie ze zdecydowanie słabszą formacją, gdy nie zadbamy o ten współczynnik. Często lepiej postawić na dobrą relację w drużynie niż na indywidualności piłkarzy.

Tworząc skład należy w FIFA Ultimate Team zwracać uwagę na następujące czynniki:

  • Narodowość piłkarzy.
  • Kluby piłkarzy.
  • Liga piłkarzy.

Układając zespół trzeba dbać, by piłkarze znajdujący się obok siebie tworzyli dobrą relację – korzystając z usług przykładowo dwóch Niemców (ta sama narodowość) z Bayernu Monachium (ten sam klub i ta sama liga) możemy mieć pewność, że ich gra będzie prezentowała odpowiedni, wysoki poziom.

Zgranie zawodników jest prezentowane przez trzy linie:

  • Zieloną (ten sam klub, więc ta sama liga lub/i ta sama narodowość).
  • Pomarańczową (ta sama liga lub ta sama narodowość).
  • Czerwoną (brak czynników).

Sytuacja jest bardzo istotna, ponieważ tworząc zespół możemy za pomocą zgrania zapewnić, że zawodnicy będą ze sobą dobrze współpracować: podania są celniejsze i lepiej wychodzą na pozycje. Dodatkowo chemia pomiędzy piłkarzami wpływa na statystyki piłkarzy – im lepszy/gorszy wynik tym piłkarz lepiej/gorzej korzysta ze swoich atrybutów.

Należy też zwrócić uwagę na indywidualną sytuację piłkarza na boisku, ponieważ ta statystyka również wpływa na chemię w zespole – pod kartą widnieje skrót pozycji (PO/N/ŚO/ŚPD itd.), który może posiadać jeden z trzech kolorów:

  • Zielony: najlepsza sytuacja (dobry piłkarz na dobrym miejscu).
  • Pomarańczowy: sytuacja do poprawy (przykładowo pomocnik jako defensywny pomocnik).
  • Czerwony: przy złym obsadzeniu miejsca.

Na chemię piłkarzy wpływa również trener, który może zapewnić graczom specjalny wzrost zgrania – musi dzielić z nimi narodowość lub pochodzić z tej samej ligi. Zawodnicy otrzymują również dodatkowy bonus za lojalność, czyli za rozegranie 10 spotkań dla swojego klubu.

Źródło: własne

Komentarze (7)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper