FIFA 18 - Poradnik. Najlepsi gracze, Droga do sławy, FIFA Ultimate Team, porady - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

FIFA 18 - Poradnik. Najlepsi gracze, Droga do sławy, FIFA Ultimate Team, porady

​​​​​​​FIFA 18 – Jak grać? Porady dotyczące ataku, obrony i więcej

Wojciech Gruszczyk | 30.09.2017, 08:54

FIFA 18 – Jak grać? Porady dotyczące ataku, obrony i więcej

FIFA 18 jak każda poprzednia odsłona nagradza gracza za systematyczność. Trening, trening i jeszcze raz trening pozwoli każdemu zawodnikowi osiągnąć lepsze rezultaty, jednak dzięki poniższym poradom pierwsze spotkania będą zdecydowanie łatwiejsze:

  • Piłka zawsze w ruchu – FIFA 18 ponownie zwolniła i deweloperzy stawiają na bardziej taktyczne rozegranie każdego spotkania. Zdecydowanie trudniej jest wykonać samotny rajd, ponieważ wszystkie takie próby dość prędko kończą się na bliskim spotkaniu z defensywą przeciwnika. Obrońcy mają większe pole manewru i najlepiej nie dopuszczać ich do spotkań z naszymi piłkarzami – w konsekwencji podawaj, podawaj, podawaj i jeszcze raz podawaj. Piłka musi znajdować się cały czas w ruchu, bo pozwala to lepiej odnaleźć się na boisku zawodnikom, którzy chętniej uciekają przeciwnikom, szukają lepszych pozycji i lepiej się ustawiają.
  • Atakuj z głową – defensywa w najnowszym tytule EA Sports potrafi jeszcze lepiej się ustawić, szybko wraca na swoje miejsce, więc samotny atak jest trudniejszy niż w poprzednich odsłonach. Wyprowadzając piłkę należy od samego początku myśleć nad przygotowaną taktyką. To właśnie z tego powodu często lepiej zaczekać na partnerów, bo pośpiech w FIFA 18 zazwyczaj nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Oczywiście sytuacja zmienia się w momencie szybkiej kontry, ale nawet podczas takiego ataku warto obserwować dobiegających pomocników, którzy starają się wykorzystywać takie okazje do ataku.
  • Broń mądrze – nawet najlepszy zespół nie poradzi sobie bez pewnej obrony, a w FIFA 18 nie wolno podejmować pochopnych ruchów. Deweloperzy dopracowali pracę defensywy, ponieważ gracz ma większą swobodę w odbieraniu piłki, jednak za każdym razem najlepiej zacząć od dobiegnięcia do rywala (A/X). Obrońca bardzo długo zbiera się, gdy błędnie zaatakuje nabiegającego napastnika, więc z tego powodu zdecydowanie lepiej nie wciskać pochopnie ataku (B/Kółko), zdjąć palec ze sprintu i po prostu czekać na idealny moment. Problemem dla niektórych graczy na pewno będzie odpowiednie dostosowanie się do systemu, jednak wystarczy rozegrać kilka pierwszych spotkań, by lepiej zrozumieć defensywę i w następstwie można nawet coraz to śmielej wykorzystywać wślizg (X/Kwadrat) – tutaj najlepiej zaplanować atak na piłkę na sekundę przed nabiegającym rywalem i tym samym zaatakować „wolną pozycję”. Pozwoli to uniknąć kartki, lecz niezbędne jest w tym miejscu wyuczenie się prostych schematów. Pomocne w obronie jest również przywołanie drugiego gracza do pomocy (RB/R1), ale należy pamiętać, że ta decyzja może zniszczyć nasze szyki obronne.
  • Strzelaj z pierwszej – jeszcze przed premierą FIFA 18 pojawiło się sporo głosów, według których strzelanie goli było zdecydowanie za łatwe. Deweloperzy zebrali cenne uwagi od zaprzyjaźnionych sympatyków serii i zmniejszyli możliwości napastników. W nowej odsłonie trudniej wpakować piłkę do bramki w sytuacjach jeden na jednego lub strzałem zza pola karnego – warto jednak wiedzieć, że świetnie sprawdzają się wszystkie strzały z pierwszej piłki, czyli bez przyjęcia. Niezależnie, czy decydujemy się na taki wariant blisko bramkarza (po centrze z boku), czy też rozgrywamy tiki-takę przed polem karnym. Wystarczy dobrze ustawić się i wyszukać nabiegającego pomocnika/napastnika.
  • Wykorzystuj szybką zmianę – jedną z nowości w FIFA 18 jest możliwość przeprowadzenia szybkich zmian. Najlepiej jeszcze przed meczem zaplanować, jakie decyzje podejmiemy podczas spotkania i wykorzystać je w kluczowych momentach. Gdy dostrzeżesz problemy z kondycją jednego z obrońców, to zastąp za pomocą R2/RT (szybka zmiana) jednego ze skrzydłowych lub nawet napastnika świeżym zawodnikiem, który będzie lepiej prowadził piłkę i bez problemu ucieknie defensywie oponenta.
Źródło: własne

Komentarze (7)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper