Kuba Kleszcz Kuba Kleszcz 20.02.2016 10:00
Bethesda planuje wydać kolejne gry na platformy mobilne
924V

Bethesda planuje wydać kolejne gry na platformy mobilne

Autorzy Fallout Shelter postanawiają nie kończyć swojego udziału w rynku gier mobilnych na tylko jednej produkcji. Gra okazała się sporym sukcesem, więc kolejne przenośne tytuły ze stajni Bethesdy to kwestia czasu.

Podczas tegorocznej edycji DICE Summit, jak na branżowe standardy, Todd Howard z Bethesdy był wyjątkowo rozmowny w temacie najbliższych planów studia.

Jak mówi Howard, nikt z pracowników Bethesdy nie spodziewał się takiego sukcesu Fallout Shelter, i takie nastawienie jest dla gry najzdrowsze:

Myślę, że kiedy oczekujesz od gry, że zostanie numerem jeden i będzie przynosić przez pewien czas większe zyski niż samo Candry Crush, to powinieneś się szykować na porażkę i rozczarowanie.

Przy produkcji gry, Bethesda postawiła sobie za cel stworzenie tytułu treściwszego od konkurujących z nim produkcji. W końcu, jest to studio sporych rozmiarów, które w przeciwieństwie do większości producentów gier indie i mobilnych, może sobie na to pozwolić.

Jeśli zastanawiacie się, w co pogrywa sam Todd Howard, to na szczycie jego listy znajduje się Hearthstone, od którego ponoć jest uzależniony. Poza nim gra także w: Threes, Clash Royale, Crossy Road oraz Star Wars: Galaxy Heroes.

Po udanym eksperymencie w postaci Fallout Shelter, studio planuje pozostać na rynku gier moblinych. W grudniu w Montrealu otworzono nowe biuro, które najprawdopodobniej zajmie się właśnie grami mobilnymi. 

Mimo że Bethesda nie chwaliła się wynikami finansowymi, nieoficjalnie mówi się o zarobku w wysokości 5,1 mln dolarów przez pierwsze dwa tygodnie obecności na rynku.

Źródło: http://www.gamespot.com/articles/after-big-success-of-fallout-shelter-bethesda-maki/1100-6434943/

Tagi: Bethesda dice summit 2016 Fallout Shelter Todd Howard