Hearthstone

Hearthstone

7,6
58 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.6
Mobile 7.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Blizzard Entertainment
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Karciana
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
11.03.2014
Europa:
11.03.2014
Producent:
Blizzard Entertainment
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Karciana
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
11.03.2014
Europa:
11.03.2014

Hearthstone - opis gry

Hearthstone: Heroes of Warcraft to karcianka wyprodukowana i wydana przez Blizzard Entertainment na komputerach osobistych i urządzeniach mobilnych. Tytuł ukazał się w dystrybucji cyfrowej i był dostępny za darmo, oferując jednak przy tym system mikropłatności w ten lub inny sposób ułatwiający zmagania.

Jak sugeruje sam tytuł, gra czerpie z uniwersum Warcraft. Pojawiają się w niej bohaterowie, lokacje i inne rzeczy znane z tej serii. Przed rozpoczęciem rozgrywki wybieramy jedną z dziewięciu postaci - każda z nich posiada swoją klasę oraz zestaw unikalnych umiejętności. Pojedynki toczą się turowo z udziałem dwóch graczy (poprzez serwis Battle.net), a ich zdolności -- i nie tylko zdolności -- występują tu pod postacią kart.

Dalsza część tekstu pod wideo

Talie składają się z kart umożliwiających nam przyzwanie pomocników, użycie broni lub zaklęcia. Łącznie w jednej talii może być ich maksymalnie trzydzieści, choć pamiętać należy, iż niektórych kart używać mogą tylko postacie reprezentujące odpowiednią profesję. To, jakie czynności możemy wykonać w czasie danej tury zależy od kryształów many. Jeśli nasz bohater straci całą energię, starcie przegrywamy.

Nowe karty zdobywamy na różne sposoby. Przede wszystkim możemy je kupić za pomocą złota lub prawdziwych pieniędzy. Jeśli chodzi o to pierwsze, zdobywamy je uczestnicząc w rozmaitych questach i wygrywając pojedynki. Pozostałe możliwości to rywalizacja na arenie lub pozbywanie się niechcianych kart, by pozyskać specjalny pył. Za jego pomocą również da się stworzyć nowe karty.

Hearthstone oferuje łącznie pięć wariantów rozgrywki. Oprócz Practice (trybu treningowego), Play (rywalizacji z graczem o podobnych umiejętnościach), Areny i Duels (rywalizacja z graczem z listy znajomych, której wynik nie ma wpływu na rankingi) jest jeszcze Adventure, tryb fabularny dla jednego gracza.

Wideo - Hearthstone

Komentarze (5)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper