Fallout Shelter

Fallout Shelter

6,7
64 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 7.0
XONE 7.2
NS 8.0
PC 6.6
Mobile 6.6

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Bethesda Game Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna,   Ekonomiczna
Śr. czas:
24.5 godzin
Premiery
Świat:
14.06.2015
Europa:
14.06.2015
Producent:
Bethesda Game Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna,   Ekonomiczna
Śr. czas:
24.5 godzin
Premiery
Świat:
14.06.2015
Europa:
14.06.2015

Recenzja redakcji

Recenzja: Fallout Shelter (PS4)
6.5
Recenzja: Fallout Shelter (PS4)
PS4

Fallout Shelter - opis gry

Fallout Shelter to gra strategiczna wyprodukowana i wydana przez firmę Bethesda (wyprodukowana z pomocą studia Behaviour Interactive). Tytuł ukazał się na urządzeniach mobilnych, komputerach oraz konsoli Xbox One i dostępny był w modelu F2P.

Fallout Shelter nie jest grą RPG jak główne części cyklu wydawane na sprzętach stacjonarnych. Tutaj nie wcielamy się w samotną postać przemierzająca postapokaliptyczne pustkowia, ale w nadzorcę schronu. Nasze zadanie polega przede wszystkim na zarządzaniu potencjałem ludzkim. Musimy dbać o potrzeby podopiecznych, takie jak zaspokajanie ich głodu, pragnienia czy zadbanie o dostępność energii, ale też o inne sprawy wymagające większej kreatywności.

Gra robi użytek z systemu SPECIAL. Zdolności mieszkańców schronu opisują parametry, które informują nas o ich zdolnościach (lub ich braku). Na podstawie tego oddelegowujemy ich do pracy - im bardziej ta praca będzie im pasować, tym lepiej dla nich i dla całej społeczności. Parametry można też z czasem podbijać w specjalnie przygotowanych do tego pomieszczeniach. Mieszkańcom można też przydzielać narzędzia i bronie przydatne do wykonywania zadań (np. do wypraw na zewnątrz). Populację schronu zwiększamy na dwa sposoby: albo umieszczając kobietę i mężczyznę w pomieszczeniach mieszkalnych, gdzie będą mogli spłodzić potomka, albo przyjmując przybyszów z pustkowi.

Schron można rozbudowywać o nowe pomieszczenia, co dostarcza nam nowych przydatnych przedmiotów oraz daje bonusy do parametrów. Wykonywane w trakcie rozgrywki procesy da się przyspieszać, ale robimy to na własne ryzyko - czasami efektem takiej decyzji są incydenty w rodzaju pożarów.

Od czasu do czasu otrzymujemy skrzynki zawierające różne przydatne rzeczy. Skrzynki te można także kupować za prawdziwe pieniądze, aby ułatwić sobie rozgrywkę.

Wideo - Fallout Shelter

Komentarze (8)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper