Arrowhead się mści? Jest pierwsza „ofiara” kontrowersji związanych z Helldivers 2

Gry
9832V
Helldivers 2
Łukasz Musialik | 08.05, 15:55

Helldivers 2, gra uwielbiana przez fanów, znalazła się w centrum kontrowersji po tym, jak Sony nakazało graczom PC połączenie swoich kont Steam z PlayStation Network. Społeczność była niezadowolona i skierowała swoje niezadowolenie w stronę deweloperów oraz community managera, Spitza.

W świecie gier komputerowych nie brakuje dramatów, a ostatnie wydarzenia wokół Helldivers 2 tylko to potwierdzają. Menedżer społeczności gry, znany jako Spitz, został zwolniony po tym, jak zachęcał graczy do zostawiania negatywnych recenzji i ubiegania się o zwroty pieniędzy. Wszystko to nastąpiło po kontrowersyjnej decyzji o wymogu połączenia kont Steam z PlayStation Network, co wywołało burzę w Internecie.

Dalsza część tekstu pod wideo

Decyzja o połączeniu kont spotkała się z natychmiastową reakcją społeczności, która wyraziła swoje niezadowolenie, zostawiając tysiące negatywnych recenzji. Valve zaczęło zwracać pieniądze nawet tym, którzy grali w Helldivers 2 dłużej niż dwie godziny. Ostatecznie w odpowiedzi na falę krytyki, Sony wycofało się z planów wprowadzenia wymogu połączenia kont.

undefined

undefined

undefined

undefined

Spitz, będąc w centrum tej burzy, początkowo bronił decyzji, twierdząc, że tworzenie konta PSN to tylko chwila, ale później zmienił ton. Na oficjalnym serwerze Discord gry, zachęcał do wyrażania niezadowolenia poprzez recenzje i zwroty, co miało dać większą siłę przetargową w rozmowach z Sony. Niestety, ta strategia, choć skuteczna, doprowadziła do jego zwolnienia. Spitz wyraził wdzięczność za wsparcie społeczności i podkreślił, że jego działania były próbą reprezentowania interesów graczy. Jego zaangażowanie i otwartość w komunikacji z graczami były doceniane, ale ostatecznie nie uchroniły go przed konsekwencjami.

To wydarzenie rzuca światło na trudną rolę menedżerów społeczności w branży gier, gdzie często stają się oni buforem między decyzjami wydawców a reakcjami graczy. W przypadku Spitza, próba obrony interesów społeczności skończyła się dla niego osobistą porażką, ale jednocześnie pokazała, jak dużą moc mają gracze, gdy są zjednoczeni.

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Helldivers II.

Źródło: wccftech.com

Komentarze (82)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper