Szef Arrowhead przeprasza graczy. Twórcy Helldivers 2 odpowiadają na lawinę krytyki

Gry
4318V
Helldivers 2 /PlayStation Network i Steam
Kajetan Węsierski | 04.05, 08:30

Helldivers II to bez dwóch zdań jedna z największych pozytywnych niespodzianek tego roku i jeden z najpopularniejszych projektów, które ukazały się na rynku. Liczba graczy chętna, aby śmigać po serwerach, jest ogromna, a zainteresowanie pozycją zdaje się cały czas utrzymywać. Gdy studio wchodzi w posiadanie hitu, który zdaje się samograjem, to niewiele jest rzeczy, które mogą to zepsuć. Niestety - jak się okazuje, wciąż można podjąć decyzję, która wiele zmieni.

Pokazują to ostatnie dni i ogromna afera, która przetoczyła się przez branżę, w związku z wymogiem połączenia kont PlayStation Network ze Steamem w Helldivers II. Jeszcze wczoraj wieczorem pisaliśmy, że "gracze są wściekli". Cóż, oczywiście dali temu wyraz, masowo zwracając się do Sony w sprawie zwrotów, a także bombardując negatywnymi ocenami tytuł na platformie Valve. To oczywiście dotarło do samego szefostwa studia Arrowhead, a do sytuacji na X odniósł się CEO, Johan Pilestedt:

Dalsza część tekstu pod wideo

Auć, te recenzje zabolały.

No cóż, wydaje się, że zasłużenie. Przepraszam wszystkich za to, jak to wszystko się potoczyło. Mam nadzieję, że uda nam się to wynagrodzić i odzyskać zaufanie, dostarczając dalej świetne doświadczenia.

Chcę po prostu robić świetne gry!

Na pewno dobrze jest widzieć, jak ktoś wychodzi przed szereg, by wziąć problemy na klatkę, natomiast... Nie oszukujmy się - nie jest to rozwiązaniem problemu. Zresztą, niedługo przed wypuszczeniem oświadczenia wielu graczy zaczęło pisać do studia, że są kraje, w których PSN jest zwyczajnie niedostępne. Z odpowiedzi - również od Pilestedta - możemy dowiedzieć się, że Arrowhead pracuje nad rozwiązaniem tej sytuacji. Ile jednak przyjdzie czekać pechowcom? Czas pokaże...

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Helldivers II.

Źródło: Gaming Bolt

Komentarze (327)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper