Iza Łęcka Iza Łęcka 13.04.2021 08:20
Halo x Mario
2367V

Microsoft i Nintendo przygotowują się do wielkiej współpracy? Twórcy Halo podgrzewają atmosferę

Microsoft w ostatnich miesiącach chętnie współpracuje z wydawcami oraz deweloperami z całego świata, tymczasem według najnowszych plotek – jesienią możemy usłyszeć o dużej umowie amerykańskiej korporacji z Nintendo. Wiadomość potwierdzają dwa źródła, a twórcy odpowiedzialni za markę Halo dodali nieco oliwy do ognia i pokazali ciekawą grafikę.

Phil Spencer w połowie lutego rozbudził oczekiwania graczy, sugerując współpracę z Kojima Productions. Wśród osób potwierdzających znaczący ruch Amerykanów znalazł się Jeff Grubb, który stwierdził, że gigant z Redmond chce zdobyć nową grę Hideo Kojimy. Dziennikarz VentureBeat wspomniał również, że figurka japońskiego studia nie była jedynym teaserem przedstawionym przez szefa marki Xbox. Zgodnie z opinią Grubba, „prawie wszystko” na półce Spencera miało jakieś znaczenie.

Redaktor uważa, że Microsoft miałby nawiązać pewną współpracę także z Nintendo, co spotkało się z komentarzem Shpeshala Eda. Informator zasłynął w ostatnim czasie z kilku celnych przecieków, natomiast obecnie twierdzi, że jesienią mamy otrzymać szczegóły dotyczące pertraktacji pomiędzy Amerykanami a Japończykami. Xbox i Big N mają wspólnie pracować nad pewnym projektem, jednak niestety nie poznaliśmy więcej informacji o doniesieniu.

Enigmatyczna zapowiedź może oznaczać współpracę wszelkiego rodzaju – bomba pokroju Xbox Game Pass na Nintendo Switchu, ogłoszenie mniejszego kalibru dotyczące Master Chiefa w Smashu, a może współpraca powiązana z takimi IP jak Banjo-Kazooie? Gracze próbują odgadnąć, w jaki sposób Nintendo i Microsoft mogliby wspólnie działać.

Podobno nie bez powodu na głównym kanale Halo (Instagram) zostało opublikowane poniższe zdjęcie – deweloperzy bez większej przyczyny promują pracę twórcy, który znakomicie połączył na grafice dwa wielkie, kultowe IP: Halo oraz Mario.

Halo x Mario

Źródło: https://www.nintendolife.com/news/2021/04/rumour_is_something_going_on_between_microsoft_and_nintendo

Tagi: Nintendo plotka Switch Xbox xbox game pass