Iza Łęcka Iza Łęcka 08.04.2021 07:00
Xbox Series X|S może otrzymać nową grę Hideo Kojimy
1916V

Xbox Series X|S może otrzymać nową grę Hideo Kojimy. Phil Spencer chce „wykorzystać japoński talent”

Wczorajsza prezentacja Abandoned niespodziewanie pobudziła sympatyków Hideo Kojimy, którzy uważali, że tajemniczy tytuł jest tak naprawdę produkcją Japończyka. Sytuację skomentował Jeff Grubb, twierdząc że nie jest to możliwe, bowiem doświadczony deweloper prowadzi rozmowy z Microsoftem na temat dostarczenia na Xboksy nowej gry.

Abandoned od pierwszej zapowiedzi intryguje graczy, jednak brak jakichkolwiek informacji o Blue BOX Game Studios rozbudził pewną teorię spiskową. Według niektórych fanów Kojimy to Japończyk miałby stać za tytułem, a zaprezentowany zespół jest tylko przykrywką, by w najdogodniejszym momencie pokazać grę.

Do sprawy odniósł się Jeff Grubb, potwierdzając, że Blue BOX Game Studios to po prostu mały zespół. Twórcy jeszcze nigdy nie wydali dużej produkcji, posiadają niedokończone projekty, jednak otrzymali szansę zaprezentowania swojej kolejnej pozycji na PlayStation 5. Dziennikarz Venturebeat ujawnił również niezwykle interesującą informację – Hideo Kojima nie może być twórcą Abandoned, ponieważ pertraktuje z Microsoftem w kwestii nowej gry.

„Jednak największym dowodem na to, że Abandoned nie jest dziełem Kojimy jest fakt, że Kojima prowadzi rozmowy z Microsoftem na temat wydania swojej kolejnej gry, według źródła zaznajomionego ze sprawą. I tak, ta figurka na półce Phila Spencera odnosiła się do potencjalnej umowy z legendarnym deweloperem. Nie mogę potwierdzić, czy Xbox zamknął już umowę, ale z tego co wiem, Kojima jest w kręgu zainteresowań Microsoftu, który chce wykorzystać japoński talent”.

Grubb odniósł się do tajemniczego teasera przypomnijmy, że podczas jednej z wideo konferencji Phil Spencer miał ustawioną na półce figurkę Kojima Productions tuż obok loga Xboksa. Swego czasu wielu graczy twierdziło, że na Xboksach może zadebiutować Death Stranding.

Co więcej, King Ragnar, znany informator zaznajomiony z planami korporacji z Redmond, uważa, że umowa musiała zostać sfinalizowana – w innej sytuacji Spencer nie pokusiłby się na teaser:

Teoria dotycząca Abandoned i Hideo Kojimy nabrała tak dużego rozgłosu, że Blue BOX Game Studios wydało oświadczenie:

„Otrzymaliśmy kilka maili dotyczących plotki o Hideo Kojimie. Nie mamy żadnych powiązań z Hideo Kojimą, nigdy nie twierdziliśmy, że mamy jakiekolwiek powiązania, ani nie było naszym zamiarem twierdzenie czegoś takiego. Jesteśmy małą grupą deweloperów pracujących nad pasjonującym tytułem, nad którym chcieliśmy skupić się od dłuższego czasu. W przeszłości pomagaliśmy innym studiom przy ich projektach, ale sami chcieliśmy pracować nad naszym pierwszym dużym przedsięwzięciem. Prawdą jest, że w przeszłości pracowaliśmy nad małymi projektami, ale z pewnością nie wykorzystywaliśmy tego w celach marketingowych. Mamy nadzieję, że to wszystko wyjaśniło sprawę i że zobaczymy się z wami wszystkimi podczas [prezentacji-przyp.red.] naszego pierwszego gameplayu z Abandoned”.

Źródło: https://venturebeat.com/2021/04/07/abandoned-for-ps5-is-not-a-secret-hideo-kojima-game/
https://www.blueboxgamestudios.com/hideokojimarumors.html

Tagi: Hideo Kojima Kojima Productions phil spencer Xbox xbox series x|s