Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 09.04.2021 15:34
Jim Ryan PlayStation
4554V

Gracze mają dość i chcą zwolnić szefa PlayStation. Powstała petycja – fani przypominają słowa Shawna Laydena

Jason Schreier wywołał dzisiaj wielką burzę. Wielu graczy nie może zrozumieć, dlaczego Sony kolejny raz stawia na The Last of Us kosztem takich gier jak Days Gone, więc wśród fanów PlayStation zaczęła krążyć petycja, by zwolnić Jima Ryana. Sympatycy japońskiej konsoli przypominają także ważne słowa Shawna Laydena.

W ostatnich dniach entuzjaści marki PlayStation mają problem z kilkoma decyzjami podjętymi przez Sony. Zrezygnowanie z Japan Studio, którego powodem było odejście z firmy wielu kluczowych i doświadczonych deweloperów, zaoferowanie kolejnych gier na PC czy też zamknięcie cyfrowego sklepu dla PS3, PS Vity i PSP wywołały spore poruszenie, ale dzisiejsze przecieki ujawnione przez Jasona Schreiera przelały czarę goryczy.

Sony podobno rezygnuje z przygotowania mniejszych lub niepewnych produkcji stawiając wyłącznie na pewniaki, więc Days Gone 2 trafiło do kosza, a Naughty Dog przejęło kontrolę nad The Last of Us Remakew rezultacie coraz większą popularnością cieszy się petycja zatytułowana: „Usunięcie Jima Ryana z funkcji prezesa PlayStation”.

"Zakończenie długoletniej działalności studia First Party działającego od lat 90-tych i przeniesienie gier PlayStation na PC. Zamknięcie sklepów PSVITA PSP PS3, gdzie przepadną tysiące gier. Temu człowiekowi zależy bardziej na pieniądzach niż na prawdziwym fanbase. Nie ma kontaktu ze społecznością graczy i ciągle kłamie."

Powiedzmy sobie szczerze – w najmniejszym stopniu nie wpłynie to na decyzje japońskiej korporacji, ale pokazuje, że ostatnie ruchy firmy nie zostały szczególnie dobrze odebrane przez fanów marki.

Sytuację dobrze skomentował John Linneman z brytyjskiego Eurogamera, który podkreśla, że przedstawione dzisiaj informacje to „policzek” wymierzony w oddanych fanów marki PlayStation.

Wśród graczy coraz popularniejszy jest również materiał, na którym Shawn Layden (szef PlayStation do 2019 roku) podkreślił, że nie zawsze chodzi o sprzedawanie milionów.

Warto dodać, że Shawn Layden według raportu przegrał wewnętrzną walkę o władze w SIE z Jimem Ryanem.

Jim Ryan petycja

Źródło: Twitter: dark1x

Tagi: Jim Ryan PlayStation ps3 PS4 PS5 Sony