Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 01.04.2021 15:18
Japan Studio przestaje istnieć
1449V

Japan Studio przestaje istnieć. Reżyser Demon's Souls opuszcza Sony po 24 latach pracy

Na przestrzeni kilku tygodni japoński oddział Sony opuściło wielu znanych deweloperów, a dzisiaj ze studiem pożegnały się ostatnie osoby. Część zespołu dołączyła do Team Asobi, ale wielu cenionych i doświadczonych deweloperów nie będzie już rozwijać gier wyłącznie na konsole PlayStation.

W lutym pojawiły się przecieki dotyczące zamknięcia Japan Studio i choć Sony w tym wypadku mówi o „reorganizacji”, to jednak wiele na to wskazuje, że najstarsze studio PlayStation faktycznie przestało istnieć.

Dzisiaj z Japan Studio odszedł Gavin Moore, dyrektor kreatywny odświeżonego Demon's Souls przygotowanego z myślą o PlayStation 5. Deweloper przez 24 lata pracował dla Sony i 18 lat spędził w Japonii.

Można powiedzieć, że jest to po prostu „kolejny deweloper”, który odszedł z Sony, jednak warto zwrócić uwagę na ważny fakt – Gavin Moore pracował dla Sony przez 24 lata i miał okazję współtworzyć wielkie IP wykreowane przez Japan Studio.

To jednak nie koniec, ponieważ potwierdzenie wchłonięcia Japan Studio przez Team Asobi zostało przedstawione przez samo Sony – Nicolas Doucet nie jest już dyrektorem japońskiego studia, a teraz będzie piastował to samo stanowisko w nowym zespole.

Źródło: Twitter: GavinmGavin, 6d6f636869

Tagi: Japan Studio PlayStation playstation 5 ps5 Sony