Days Gone 2 trafiło do kosza, a powstaje nowe Uncharted? Sony ma „obsesję na punkcie blockbusterów”

Gry (plotka)
6628V
Days Gone 2 trafiło do kosza, a powstaje nowe Uncharted? Sony ma „obsesję na punkcie blockbusterów”
Wojciech Gruszczyk | 10.04.2021, 01:26

Nie mamy najlepszych informacji dla graczy, którzy liczyli na pojawienie się Days Gone 2. Jeśli wierzyć najnowszemu raportowi Jasona Schreiera – Sony zdecydowało się anulować prace nad tytułem. Twórcy z Sony Bend zostali nawet oddelegowani do prac nad nowym Uncharted.

Jason Schreier zdradził nie tylko powstawanie The Last of Us Remake. Dziennikarz przedstawił informacje dotyczące „obsesji” Sony, by wrzucać na rynek wielkie blockbustery i jeśli produkcja może nie osiągnąć oczekiwanego sukcesu, to nie ma szans trafić na rynek.

Dalsza część tekstu pod wideo

„Ta fiksacja na punkcie zespołów, które wydają hity, powoduje niepokój w całym portfolio studiów Sony. Sony Bend z siedzibą w Oregonie, najbardziej znane z gry akcji z otwartym światem Days Gone z 2019 roku, próbowało bezskutecznie przedstawić sequel w tym samym roku, według osób zaznajomionych z propozycją. Chociaż pierwsza gra była dochodowa, jej rozwój był długi, a odbiór krytyczny był mieszany, więc Days Gone 2 nie było postrzegane jako realna opcja”.

Według znanego dziennikarza, Sony Bend już w 2019 roku chciało przedstawić Days Gone 2, ale zamiast tego – deweloperzy zostali oddelegowani, by pomagać nad nowym Uncharted oraz sieciową produkcją Naughty Dog.

Sytuacja sprawiła, że z Sony Bend odeszło wielu cenionych deweloperów, a twórcy obawiali się nawet wchłonięcia przez Naughty Dog. W rezultacie szefowie zespołu poprosili Sony o odsunięcie ich od nowego Uncharted – dopiero od zeszłego miesiąca pracują nad swoją nową grą.

„Zamiast tego, jeden zespół w studiu został przydzielony do pomocy Naughty Dog przy grze multiplayer, podczas gdy druga grupa została oddelegowana do pracy nad nową grą Uncharted, pod nadzorem Naughty Dog. Niektórzy pracownicy, w tym czołowi liderzy, byli niezadowoleni z tego układu i odeszli. Twórcy z Bend obawiali się, że mogą zostać wchłonięci przez Naughty Dog, dlatego kierownictwo studia poprosiło o odsunięcie ich od projektu Uncharted. W zeszłym miesiącu spełnili swoje życzenie i pracują teraz nad nową, własną grą”

Jason Schreier zaznacza, że skupienie się na wielkich hitach od głównych zespołów ma swoje odwrotne skutki – dobrym przykładem jest Dreams, które nie otrzymało odpowiedniego wsparcia, a pozycja mogła zostać kolejnym Robloxem, czyli gigantycznym hitem.

Sony ma skupić się na mniejszej liczbie gier, ale oferować wielkie blockbustery – z tego powodu Japan Studio zostało w zasadzie zamknięte, ponieważ producent nie jest zainteresowany „niszowymi grami”:

„W zeszłym tygodniu Sony przeprowadziło reorganizację biura deweloperskiego w Japonii, co wywołało masowe odejścia osób, które pracowały nad mniej znanymi, ale uznanymi grami, takimi jak Gravity Rush czy Everybody's Golf. Firma poinformowała deweloperów, że nie chce już produkować mniejszych gier, które odniosły sukces tylko w Japonii”.

Źródło: https://www.bloomberg.com/news/articles/2021-04-09/sony-s-obsession-with-blockbusters-is-stirring-unrest-within-playstation-empire

Komentarze (223)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper