Days Gone na PC! Sony szykuje „całą masę gier” na komputery osobiste

Gry
4567V
Days Gone na PC! Sony szykuje „całą masę gier” na komputery osobiste
Wojciech Gruszczyk | 23.02.2021, 15:37

Potwierdzają się kolejne plotki dotyczące ruchów Sony związanych z rynkiem PC. Sony właśnie ujawniło, że „cała masa gier” zmierza na komputery osobiste i na początek gracze otrzymają możliwość zagrania w Days Gone.

Horizon Zero Dawn w zeszłym roku przetarł szlaki, ale to dopiero początek. Dziennikarze GQ otrzymali wiadomość, że na komputery osobiste nadciągają kolejne produkcje, które zostały przygotowane przez wewnętrzne studia PlayStation. Już wkrótce Days Gone trafi na komputery osobiste:

„A co z grami PlayStation na PC? Począwszy od Days Gone wiosną tego roku, szykuje się ich cała masa”

W udzielonym wywiadzie Jim Ryan potwierdził, że japońska korporacja znajduje się w bardzo dobrej sytuacji. Deweloperzy Sony przygotowali wiele świetnych gier, które będą miały okazję trafić do „szerszej publiki”:

„Redaktor: Wydawanie gier PlayStation na PC było czymś, z czym PlayStation wstrzymywało się przez długi czas. Teraz brzmi to tak, jakbyście byli bardzo na „tak”. Co się zmieniło?

Jim Ryan: Myślę, że zmieniło się kilka rzeczy. Obecnie, na początku 2021 roku, nasze studia deweloperskie i tworzone przez nie gry są w lepszej formie niż kiedykolwiek wcześniej. Zwłaszcza w drugiej połowie cyklu PS4 nasze studia stworzyły kilka wspaniałych, świetnych gier. Jest okazja, by pokazać te świetne gry szerszej publiczności i docenić ekonomię tworzenia tytułów, która nie zawsze jest prosta. Koszt produkcji gier wzrasta z każdym cyklem, wraz z poprawą jakości własności intelektualnej. Zwiększyła się też łatwość udostępniania pozycji posiadaczom innych niż konsole tytułów. Jest to więc dla nas dość prosta decyzja do podjęcia.”

Szef PlayStation powiedział wprost – Horizon Zero Dawn na PC został ciepło przyjęty przez graczy, a nawet nie pojawiło się wiele negatywnych reakcji, więc w następnych miesiącach możemy liczyć na wiele głośnych zapowiedzi:

Redaktor: Jest to kontynuacja waszej publikacji Horizon Zero Dawn na PC w sierpniu zeszłego roku. Jak wam poszło?

Jim Ryan: Oceniliśmy to przedsięwzięcie na dwa sposoby. Po pierwsze, jeśli chodzi o bezpośredni sukces działań związanych z publikacją gry na PC – ludziom się podobała i kupili ją. Spojrzeliśmy na to również przez pryzmat tego, co sądziła o tym społeczność PlayStation. Nie było żadnej masowej negatywnej reakcji na nią. Będziemy więc nadal podejmować kroki w tym kierunku.

Trzeba na pewno wspomnieć, że taki scenariusz zwiastowali informatorzy już w zeszłym roku. Według plotek – Sony chce zwiększać liczbę potencjalnych odbiorców PlayStation 5 właśnie przez oferowanie kolejnym graczom tytułów z PlayStation 4.

Szczegół Days Gone zostaną udostępnione wkrótce:

Źródło: https://www.gq-magazine.co.uk/culture/article/playstation-vr-jim-ryan-interview-2021

Komentarze (426)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper