Sony oficjalnie zamyka PlayStation Store na PS3, PS Vita i PSP! Japończycy wydali oświadczenie

Gry
3946V
Sony oficjalnie zamyka PlayStation Store na PS3, PS Vita i PSP! Japończycy wydali oświadczenie
Wojciech Gruszczyk | 29.03.2021, 19:33

Sony właśnie oficjalnie potwierdziło zamknięcie sklepu PlayStation Store na PlayStation 3, PlayStation Vicie i PlayStation Portable. Gracze nie będą mogli już kupować gier oraz dodatków na starszych platformach. Poznajcie wszystkie szczegóły.

Sony właśnie potwierdziło ostatni przeciek – chociaż wielu graczy nie wierzyło, Japończycy faktycznie odcinają PlayStation 3, PlayStation Vitę oraz PlayStation Portable od PlayStation Store. Na początku firma usunęła opcję kupowania gier oraz dodatków przez witrynę oraz aplikację, a teraz... 3 konsole zostaną całkowicie oddzielone od PS Store:

„2 lipca 2021 roku zamykamy PlayStation Store na konsolach PlayStation®3, a 27 sierpnia 2021 roku na urządzeniach PlayStation Vita. Dodatkowo tego dnia zostaną wycofane pozostałe funkcje zakupów w systemach PSP™ (PlayStation Portable)”.

Korporacja potwierdza, że gracze nadal będą mogli pobierać wcześniej kupione gry lub dodatki, ale nie otrzymamy już możliwości nabycia nowych tytułów ze wszystkich wspomnianych platform. W dodatku na wszystkich pozycjach nie będziemy mogli płacić za „zakupy w grze”.

Funkcje, które nadal będą dostępne:

  • Nadal będzie można ponownie pobrać i zagrać we wcześniej zakupione gry.
  • Nadal będzie można uzyskać dostęp do wcześniej zakupionych materiałów wideo i multimediów.
  • Nadal będzie można realizować kupony na gry i PlayStation®Plus.
  • Nadal będzie można ponownie pobierać i grać w gry uzyskane w ramach PlayStation®Plus, o ile użytkownik będzie nadal subskrybować tę usługę.

Funkcje, do których stracimy dostęp:

  • Nie będzie już można kupować cyfrowych materiałów na PS3, PS Vita i PSP, w tym gier i materiałów wideo.
  • Nie będzie już można dokonywać zakupów w grach za pośrednictwem gier na PS3, PS Vita i PSP.
  • Po zamknięciu PlayStation Store i wyłączeniu funkcji zakupów na PS3, PS Vita i PSP nie będzie już można zrealizować kuponów na doładowanie portfela PSN (np. kart upominkowych). Środki z portfela PSN pozostaną na koncie PSN, ale będzie można je wykorzystać tylko do zakupu produktów PS4 i PS5 w PlayStation Store w Internecie, w PlayStation App lub na konsolach PS4 i PS5.

Japońska korporacja potwierdza, że gracze będą mogli pobierać wcześniej kupione gry za pomocą listy pobierania na odpowiednim urządzeniu. Wszystkie zgromadzone środki w portfelu będą dalej dostępne – ale kupimy za nie wyłącznie produkty na PlayStation 4 i PlayStation 5.

Firma wciąż pozwoli na kupowanie materiałów do gier, które posiadają funkcję Cross-Buy – w tym wypadku skorzystamy po prostu z aplikacji lub strony www. Sięgając po edycję z PS4/PS5, otrzymamy dostęp do wersji z pozostałych platform.

Gracze nie muszą się martwić o pozycje z PlayStation Plus, wcześniej zdobyte kupony (kupimy za nie pozycje z PS4/PS5) i nadal będziemy mogli pobierać nabyte materiały wideo.

Źródło: https://www.playstation.com/en-gb/support/important-notice/

Komentarze (250)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper