Iza Łęcka Iza Łęcka 19.03.2021 08:17
Hulka z Marvel's Avengers
2161V

Marvel's Avengers ponownie pod ostrzałem. Gracze krytykują przenoszenie rozgrywki na PS5

Marvel's Avengers jest dostępne na PlayStation 5 i Xboksach Series X|S, jednak nie wszyscy sympatycy superbohaterów mogli wczoraj cieszyć się rozgrywką na nowej platformie. Twórcy nie zapewnili klarownego przenoszenia stanu gry na PS5.

Marvel's Avengers otrzymało dedykowane wersje wykorzystujące moc nowych konsol Sony oraz Microsoftu, ale tylko posiadacze Xboksów Series X|S wczoraj komfortowo ogrywali ulepszony tytuł.

Sony nie zaoferowało odpowiednika Smart Delivery, dlatego użytkownicy zostali zmuszeni do pobrania gry z PlayStation Store (aktualizacja nie odbyła się automatycznie), na domiar złego zaistniało spore zamieszanie z przenoszeniem rozgrywki z PS4 na PS5.

Klienci PlayStation na początku musieli pobrać najnowszą aktualizację na PS4, następnie uruchomić przenoszenie stanu rozgrywki na PS5. Sytuacja okazuje się problematyczna, jeżeli nie posiadacie już starszej generacji – na początku trzeba więc pobrać całą grę w wersji z PS4 na PS5, by w kolejnym kroku dopiero otrzymać możliwość przerzucenia rozgrywki na nową platformę.

Wielu posiadaczy PlayStation 5 potwierdziło, że usunęło Marvel's Avengers z dysku PS5 lub PS4, ponieważ nie zostali wcześniej ostrzeżeni, że stan gry nie zostanie automatycznie zapisany na serwerach. Gdy gracz posiada słabsze łącze internetowe, cały proces będzie trwał naprawdę długo. W dodatku okazuje się, że dla części użytkowników konsol Sony opcja przenoszenia jest niewidoczna – nawet po pobraniu najnowszej aktualizacji. Niektórzy wspominają, że po ściągnięciu danych na nowy sprzęt, nadal nie otrzymali swoich postaci.

Warto dodać, że podczas Square Enix Presents Spring twórcy Marvel's Avengers przedstawili nowości zmierzające do gry, a szef studia potwierdził rozpoczęcie prac nad Spider-Manem.

Źródło: Twitter: PaulTassi, PlayAvengers

Tagi: Crystal Dynamics Marvel's Avengers Square Enix