Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 18.03.2021 20:46
Spider-Man x Marvel's Avengers
1314V

Spider-Man wciąż zmierza do Marvel's Avengers. Gra nie przechodzi na model biznesowy free-2-play

Na pokazie Square Enix Presents Spring nie zabrakło Marvel's Avengers, ale deweloperzy wciąż nie pokazali Spider-Mana. Społeczność PlayStation negatywnie zareagowała na pokaz, więc twórcy postanowili uspokoić graczy – Peter Parker wciąż zmierza do gry.

Sony w zeszłym roku potwierdziło nawiązanie współpracy ze Square Enix, dzięki której w Marvel's Avengers ma pojawić się Spider-Man. Od tego czasu gra przeszła długą drogę, zaliczyła kilka problemów i od miesięcy nie usłyszeliśmy jakichkolwiek informacji o postaci przygotowywanej wyłącznie dla graczy z PS5 i PS4.

Na dzisiejszym pokazie nie zabrakło nawet planów studia na 2021 rok, ale niestety na grafice nie pojawiła się żadna wzmianka dotycząca Spider-Mana. Gracze zareagowali na to bardzo negatywnie, więc Scot Amos wyjaśnił, że postać wciąż zmierza do gry:

„Mogę wam powiedzieć, że formalnie, oficjalnie, ludzie już teraz nad nim pracują . Więc nadal jest on na naszej mapie drogowej na przyszłość.”

Szef Crystal Dynamics zaznaczył, że przedstawiona „mapa drogowa” zawiera wyłącznie zawartość, która ma trafić do gry w najbliższym czasie, a deweloperzy pracują również nad innymi elementami. Scot Amos jeszcze raz powtórzył, że „są ludzie, którzy już pracują” nad Spider-Manem, ale redakcja IGN nie otrzymała nawet wstępnej daty premiery superbohatera.

Dziennikarz poruszył także powracający temat F2P – Crystal Dynamics aktualnie nie rozważa takiej sytuacji i skupia się wyłącznie na zaproponowanym modelu. Twórcy chcą wciąż rozbudowywać pozycję oferując całą masę darmowej zawartości, jednak nie możemy liczyć, że w najbliższym czasie deweloperzy zdecydują się na free-2-play.

Źródło: https://www.ign.com/articles/marvels-avengers-spider-man-ps5-ps4-exclusive-not-before-summer
https://www.ign.com/articles/marvels-avengers-free-to-play

Tagi: Crystal Dynamics Marvel's Avengers Square Enix