Id Software, Bungie i Google ze sporymi problemami. Winna STADIA, która nie jest tym, co obiecano graczom

News
1860V
Id Software, Bungie i Google ze sporymi problemami. Winna STADIA, która nie jest tym, co obiecano graczom
Mateusz Wróbel | 22.02.2021, 20:40

Google, id Software (DOOM Eternal) oraz Bungie (Destiny 2) będą musiały zmierzyć się z pozwem, który wniesiono przez okłamywanie graczy dot. jakości rozgrywki na platformie STADIA.

Nie oszukujmy się - platforma STADIA nie jest tym, czym miała być. Google próbowało wprowadzić na rynek coś innowacyjnego, a jak wyszło, to wiedzą nawet sami twórcy, którzy niedawno zamknęli studia mające tworzyć gry tworzone z myślą o ww. platformie.

O STADII tak szybko, oprócz Google, nie zapomnie także Id Software oraz Bungie. Oba zespoły obiecywali graczom, że ich tytuły (kolejno Doom EternalDestiny 2) będą na tejże usłudze uruchamiać się w natywnej rozdzielczości 4K - koniec końców słów nie dotrzymano, więc obie ekipy, wraz z amerykańskim przedsiębiorstwem, będą musiały poradzić sobie z pozwem, który wniesiono przez "wprowadzanie swoich klientów w błąd".

Według portalu ClassAction.org, został on niedawno przekazany do sądu federalnego w Nowym Jorku, a jego opis brzmi następująco:

Google złożyło fałszywe i wprowadzające w błąd informacje dotyczące jakości transmisji strumieniowej STADIA w celu wygenerowania zwiększonych przychodów dla usługi.

W najbliższych miesiącach powinniśmy usłyszeć coś więcej nt. wyżej opisanej sytuacji.

Korzystając z okazji, sprawdźcie nasze wrażenia ze Stadii oraz kontrolera Google.

Źródło: https://www.ign.com/articles/google-id-and-bungie-are-the-subject-of-a-stadia-lawsuit

Komentarze (42)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper