Stadia bez własnych gier. Google zamyka studia i zmienia kierunek działalności

News
2647V
Stadia bez własnych gier. Google zamyka studia i zmienia kierunek działalności
Wojciech Gruszczyk | 01.02.2021, 20:52

Stadia nie będzie rewolucją na rynku. Google właśnie potwierdziło fatalną wiadomość dla 150 deweloperów, którzy wierzyli w wizję korporacji. Firma zamknęła dwa studia i planuje wielkie zmiany w swojej koncepcji na prowadzenie biznesu.

Wielu graczy obstawiało, że Stadia nie przetrwa 2020 roku, ale jak się okazuje – zainteresowani przestrzelili tylko o kilka miesięcy. Redakcja Kotaku potwierdza, że już w zeszłym tygodniu otrzymała informacje o poważnych zmianach w platformie Google, według których korporacja anulowała wiele projektów. Dziennikarz wspomina, że firma zrezygnowała ze wszystkich produkcji planowanych po 2021 roku.

Teraz dziennikarze otrzymali szczegóły – Google zamyka dwa studia zlokalizowane w Montrealu i Los Angeles. To koło 150 deweloperów, którzy muszą teraz szukać nowej pracy... Choć korporacja będzie próbowała znaleźć „nowe role” dla twórców. Jade Raymond, która otrzymała za zadanie rozwijanie wysokobudżetowych pozycji dla Google, oficjalnie odeszła z korporacji.

Muszę zaznaczyć: nie oznacza to, że Stadia nie do końca zwija interes. Google jedynie zamknęło swoje studia i najwidoczniej nie chce dłużej rozwijać własnych produkcji – mogą pojawić się współprace z zewnętrznymi firmami, ale bez własnych pozycji trudno będzie przyciągnąć do oferty wielu graczy.

Google chce teraz oferować technologię Stadii innym firmom, które będą mogły korzystać ze streamingu i całej infrastruktury.

Sprawdźcie nasze wrażenia ze Stadii oraz kontrolera Google.

Źródło: https://kotaku.com/google-stadia-shuts-down-internal-studios-changing-bus-1846146761

Komentarze (67)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper