Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 07.02.2021 08:30
Factorio sprzedaż i dodatek
725V

Factorio ze świetnym wynikiem sprzedaży. Twórcy zapowiadają plany stworzenia rozszerzenia

Wube Software może świętować. Wydana przez nich w ubiegłym roku gra cieszy się ogromną popularnością i właśnie przekroczyła kolejny kamień milowy pod kątem sprzedaży. 

Factorio to niezwykle pomysłowa gra, której mechanika powoduje, że nie można się oderwać. Co jednak warto odnotować - nie sprawia to, że kończy się ją szybciej. Można bowiem grać wręcz w nieskończoność, cały czas usprawniając i poprawiając działanie naszej fabryki. Projekt opuścił fazę wczesnego dostępu w sierpniu i od tamtego czasu zdaje się rozchodzić bardzo dobrze. 

Od momentu debiutu podbija serca kolejnych fanów, a twórcy przekazali niedawno, że rozeszła się już w liczbie ponad 2.5 miliona kopii! Ogłoszono to przy okazji wydania aktualizacji 1.1 i czego by nie mówić, jest to bez wątpienia ogromne osiągnięcie dla małego studia - nikt nie mógł się spodziewać, że mały i niezależny projekt osiągnie tak wysoki poziom. Co więcej, to nie koniec rozwoju! 

Przedstawiciele Wube Software twierdzą, że studio stawia na pakiety rozszerzeń, zamiast kolejnych mniejszych aktualizacji. Obecnie jest jeszcze za wcześnie, by mówić o szczegółach, ale zdradzono, że jest mnóstwo planów i pomysłów, a pierwsze prace już ruszyły. Cóż, pozostaje więc czekać - choć musimy uzbroić się w cierpliwość. Jak bowiem przekazano, prace nad potencjalnymi DLC "nie zajmą mniej niż rok"

Źródło: https://gamingbolt.com/factorio-sales-cross-2-5-million-expansion-pack-planned

Tagi: Factorio Wube Software