Factorio

Factorio

9,0
8 oceny

Ocena wg platformy:

PC 9.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Wube Software
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
RTS,   Otwarty świat
Premiery
Świat:
14.08.2020
Europa:
14.08.2020
Producent:
Wube Software
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
RTS,   Otwarty świat
Premiery
Świat:
14.08.2020
Europa:
14.08.2020

Factorio - opis gry

Factorio to gra strategiczna czasu rzeczywistego zrobiona przez niezależne czeskie studio Wube Software. Tytuł ukazał się na PC, gdzie pierwotnie (przez osiem lat) dostępny był w programie Early Access. 

Rozgrywka - Factorio

Akcja Factorio rozgrywa się na obcej planecie po katastrofie naszego statku. Głównym celem jest pozyskanie elementów potrzebnych do naprawy pojazdu w otwartym świecie, a następnie opuszczenie miejsca, w którym w wyniku wypadku się znaleźliśmy. Zadanie to nie jest oczywiście proste. Po drodze pozyskiwać musimy potrzebne materiały, dzięki którym konstruować możemy lepsze narzędzia. Lepsze narzędzia dają z kolei dostęp do coraz lepszych, bardziej zaawansowanych technologii.

Aby cokolwiek wydobyć potrzebujemy paliwa do zasilania. W Factorio występują cztery jego rodzaje: (drewno - wystarczy posiadać siekierę, węgiel - prosta kopalnia zasilana choćby drewnem, ropa - kilka technologii szyb wiertniczy z dopływem wody i silosy na gromadzenie ropy, uran - do jego wydobywania potrzebujemy np. kwasu siarkowego, który otrzymujemy w wyniku rektyfikacji ropy, poza tym potrzebna jest tam woda do chłodzenia jak i zasilanie do kopalni uranu).

Każda nowa technologia wymaga od nas rozbudowy naszej bazy i pozyskiwania coraz trudniej dostępnych materiałów, a co za tym idzie większej energii i zasobów. Przeszkadzają nam w tym rdzenni mieszkańcy planety: robale. Do odpierania ataków nieprzyjaciół możemy wykorzystywać różne rodzaje uzbrojenia: działka maszynowe, jak i rakietowe, czołgi, bomby atomowe itd. Wraz z postępami przeciwnicy stają się coraz bardziej wymagający.

Factorio oprócz trybu singlowego posiada też multiplayer. Dostępny jest wariant zarówno sieciowy, jak i lokalny. Gracze mogą się również wymieniać planami.

Gra oferowała ponadto wsparcie modów.

Wideo - Factorio

Komentarze (5)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper