Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 30.05.2020 11:23
Factorio 2020
3351V

Pełna wersja Factorio zadebiutuje wcześniej niż zapowiadano, bo twórcy boją się Cyberpunka 2077

Factorio jest jedną z najlepszych gier niezależnych jakie przez lata rozwijane były w ramach Wczesnego dostępu, który to pozwolił twórcom na spokojną realizację swoich planów.

Pierwotnie ekipa Wube Software zapowiadała, że Factorio w wersji 1.0 zadebiutuje na rynku już 25 września tego roku, lecz jak się okazuje, deweloperzy dosłownie przestraszyli się premiery Cyberpunka 2077 - i nie, to nie są jakieś branżowe domysły.

W oficjalnym wpisie na stronie gry czytamy, że w związku z wrześniowym debiutem produkcji CD Projekt Red, Wube Software zdecydowało się na przyśpieszenie swojej premiery na 14 sierpnia, albowiem chce uniknąć okienka wydawniczego nadchodzącego hitu Polaków. Jest to decyzja czysto biznesowa, ponieważ twórcy zdają sobie sprawę z tego, że nie będą w stanie normalnie konkurować z tak wielką produkcją.

Jednocześnie zaznaczają, że wcześniejsze wejście na rynek nie spowodowało żadnego cięcia w zawartości, więc wersja 1.0 będzie dokładnie taka sama jaką pierwotnie planowano i nic w tej kwestii się absolutnie nie zmienia. Do tej pory według SteamSpy tytuł znalazł od 2 do 5 milionów klientów, więc tak czy siak deweloperzy nie mają na co narzekać, ale pełniak może znacząco powiększyć ten fantastyczny rezultat. 

Źródło: https://factorio.com/blog/post/fff-349

Tagi: Cyberpunk 2077 data premiery Factorio Wube Software