Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 15.08.2020 11:50
Pełna wersja Factorio
833V

Factorio wychodzi z Wczesnego dostępu. Wersja 1.0 już dostępna!

Factorio jest jednym z największych fenomenów tak zwanego Early Accessu, jaki od prawie 8 lat błąkał się gdzieś tam po serwerach Steam, zgarniając coraz większą rzeszę fanów. 

Od debiutu niezależnej produkcji, zapoczątkowanej przez zaledwie dwuosobowy zespół z Czech, w fazie Wczesnego dostępu na PC minęło niemalże 8 lat - tytuł trafił do sprzedaży bowiem w grudniu 2012 roku i był konsekwentnie rozwijany przez cały czas.

W końcu po wielu opóźnieniach, problemach i już teraz sprzedaży liczonej w milionach egzemplarzy, Factorio doczekało się premierowej wersji 1.0, tym samym kończąc bardzo ważny etap w swojej przygodzie, a zarazem rozpoczynając kolejne ekscytujące lata, jakie tytuł ma przed sobą.

Deweloperzy podzielili się z fanami także paroma ciekawostkami z tego całego czasu prac nad grą. Przez 8,5 roku (licząc od dnia wydania prototypowej wersji) gracze zgłosili aż 18 855 błędów, stworzono aż 5 603 modyfikacje, a większość tłumaczeń przygotowali sami miłośnicy produkcji. Teraz ekipa Wube Software planuje już aktualizację 1.1, gdzie zobaczymy między innymi aż 80 nowych zadań.

Factorio możecie zakupić na Steam, GOG lub bezpośrednio na stronie producenta dzięki wtyczce Humble Store.

Źródło: https://store.steampowered.com/app/427520/Factorio/

Tagi: early access Factorio premiera Wube Software