Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 02.01.2021 13:30
ANNO: Mutationem na PS5
2165V

Anno: Mutationem opóźnione, ale doczeka się wersji na PS5. Cyberpunkowy RPG pojawi się w 2021 roku

Jeśli jakimś cudem najnowszy hit od CD Projekt RED nie zaspokoił Waszego zapotrzebowania na gry osadzone w klimatach cyberpunku, to już za kilka miesięcy pojawi się tytuł, który może w tym pomóc.

Gry, które osadzone są w uniwersum cyberpunka, zaczęły pojawiać się ostatnio tak często, że w gruncie rzeczy zaczynamy mieć do czynienia z pewnym podgatunkiem. Szczególnie mocno możemy to odczuwać w Polsce, gdzie tylko ostatnie miesiące to premiery kilku gier romansujących z tym gatunkiem. Wśród nich był oczywiście Cyberpunk 2077 (który cały czas walczy z wieloma kontrowersjami), ale także choćby świetny Ghostrunner (recenzję znajdziecie w tym miejscu).

Jeśli jednak jakimś cudem wciąż Wam mało, albo po prostu kochacie ten dystopiczny klimat przyszłości, zdecydowanie powinniście zainteresować się ciekawym tytułem od chińskiego studia ThinkingStars, ANNO: Mutationem. Gra będzie cyberpunkowym RPG, gdzie akcja rozgrywać się będzie w ogromnym Metropolis, a my na jej potrzeby wcielimy się w Ann, która wraz z przyjaciółką będzie musiała poradzić sobie ze złem czyhającym w mieście - to może czaić się wszędzie.

Wydawcy ogłosili kilka dni temu, że premiera musi zostać niestety przesunięta. Choć nie chciano tego robić, siły wyższe okazały się nie do przejścia. W związku z tym ambitny projekt zadebiutuje dopiero w trzecim kwartale 2021 roku. W oświadczeniu mogliśmy jednak wychwycić jedną, bardzo zadowalającą informację - tytuł otrzyma wersję na konsole PlayStation 5! Zdecydowanie jest na co czekać.

Źródło: https://twinfinite.net/2021/01/anno-mutationem-delayed-ps5/

Tagi: ANNO: Mutationem Lightning Games ThinkingStars