Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 31.12.2020 09:30
CP2077
8208V

Cyberpunk 2077 chwalony przez twórcę KC:D. Vavra nie rozumie hejtu na grę, która działa lepiej niż Skyrim

Daniel Vavra, twórca Kingdom Come: Deliverance czy Mafii 2, wypowiedział się nt. Cyberpunka 2077. Czeski deweloper uważa, że gra RED-ów jest arcydziełem, a nienawiść w stronę twórców nie powinna mieć miejsca.

Nad wersjami Cyberpunk 2077 skierowanymi dla posiadaczy PlayStation 4 i Xbox One wciąż trwają prace, które mają wyeliminować największe bolączki gry. Z tytułem zdążył zapoznać się już Daniel Vavra, czyli zasłużony, czeski twórca takich produkcji, jak: Kingdom Come: Deliverance czy Mafia II. Jest on zadowolony z technicznego stanu gry Polaków i uważa ją za jedną z najlepszych gier od lat.

Vavra początkowo był lekko zniesmaczony Cyberpunkiem 2077, ponieważ - jak zaznaczył w swoich wpisach na Facebooku - nie mógł odnaleźć się na obrzeżach Night City. Nie mógł przyzwyczaić się do protagonisty, bowiem uważał, że cały czas jego postać wie więcej od niego samego:

Zastanawiałem się, czy czegoś nie przegapiłem lub nie zrobiłem czegoś złego, ponieważ początek rozgrywki nie brzmiał jak dobre podejście do opowiadania historii i w pewnym sensie uniemożliwiał mi przyzwyczajenie się do postaci i zanurzenia się w akcji.

Czech zdecydował, że jego V będzie nomadem, a pierwsze zadanie na pustkowiach było dla niego "utrudnieniem". Zaznaczył jednak, że wraz z każdą godziną spędzoną w Night City Cyberpunk 2077 robił na nim coraz większe wrażenie - pod względem graficznym, jak i fabularnym.

Twórca Kingdom Come: Deliverance ukończył Cyberpunka 2077 sześć dni po oficjalnej premierze, gratulując CD Projekt RED za wykonaną robotę. Potem rozpoczął drugie podejście, w którym nie uświadczył "żadnych poważnych błędów i problemów", które uniemożliwiłyby mu rozgrywkę.

Vavra uważa, że nienawiść do CDPR jest przesadzona i szerzona przede wszystkim przez osoby, którzy w grę albo nie grali, albo oglądali kompilacje rzadkich bugów w serwisie YouTube. Nie zabrakło porównania do Skyrima, który - według czeskiego dewelopera - wciąż jest w gorszym stanie, aniżeli CP2077.

Daniel Vavra zaznaczył także, że wątki z postaciami były świetne napisane (jest pod wrażeniem relacji z Panam):

Źródło: https://www.world-today-news.com/daniel-vavras-opinion-on-cyberpunk-2077/

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED Cyberpunk 2077 Daniel Vavra Kingdom Come: Deliverance