Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 12.10.2020 09:15
Genshin Impact
1663V

Genshin Impact jak Breath of the Wild. 20 największych podobieństw z darmowej gry

Pamiętacie wściekły szał chińskich fanów Zeldy, którzy w geście protestu przeciwko Genshin Impact niszczyli nawet konsole? Cóż, coś jest jednak na rzeczy.

W Genshin Impact znajdują się animacje, mechanizmy a nawet całe lokacje, które są bliźniaczo podobne do ekskluzywnego hitu Nintendo.

Rzeczone kwestie doskonale przedstawiła redakcja GameSpotu w poniższym filmiku, w którym zestawiono 20 najbardziej podobnych motywów do ostatniej przygody Linka. Chińskie studio miHoyo nie tylko "inspirowało się" Breath of the Wild, ale praktycznie odtworzyło wiele animacji i wątków występujących w japońskim hicie.

Cóż, imitacja jest ponoć najszczerszą formą pochlebstwa. Na szczęście samo Genshin Impact okazuje się bardzo przyzwoitą produkcją, przy której naprawdę trudno uwierzyć, że mamy do czynienia z tytułem free-to-play (który na dodatek nie wymusza nachalnie mikrotransakcji!). Warto dać tej produkcji szansę, nawet jeśli niektórzy jej nie doceniają (tak jak nasz recenzent w tym dosyć krytycznym tekście). 

W późniejszym terminie Genshin Impact trafi też na Nintendo Switch.

Tagi: Genshin Impact miHoYo