Genshin Impact "z lepszą walką niż w Breath of the Wild". Serwisy zachwycają się darmową grą z Chin

News
4089V
Genshin Impact "z lepszą walką niż w Breath of the Wild". Serwisy zachwycają się darmową grą z Chin
Bartosz Dawidowski | 02.10.2020, 09:49

Jakość gier free-to-play rośnie w ogromnym tempie, czego najlepszym przykładem jest Apex Legends czy świetne Rocket League. Do grona takich mocnych "gratisowych" tytułów dołączyło właśnie Genshin Impact.

Pojawiają się już pierwsze opinie Genshin Impact i trzeba powiedzieć, że dziennikarze są bardzo entuzjastyczni. Gra oferuje otwarty świat, który nie wydaje się "pusty" czy sterylny. Pełno w nim atrakcji, ślicznych pejzaży, wyzwań, ukrytych miejscówek czy zagadek do rozwiązania - donosi serwis Scren Rant, który wystawił Genshin Impact ocenę 9/10. Redaktor serwisu pochwalił też niesamowitą ścieżkę dźwiękową gry, grafikę i fabułę.

Jak rozwiązano motyw "free-to-play" w Genshin Impact"? W tym momencie sprawy wyglądają bardzo dobrze. Gracze mogą zaliczyć cały główny wątek fabularny bez płacenia ani grosza. Rozgrywka skupia się wyłącznie na motywie PvE i nie ma przymusu dokonywania mikrotransakcji. W normalnej rozgrywce trzeba nastawić się w pewnych fazach na grind, ale nie jest to gameplayowa zapora nie do przebrnięcia.

Wygląda to wszystko na wielki sukces małego, nieznanego chińskiego studia. Redaktorzy innych serwisów podkreślają, by nie nazywać Genshin Impact "klonem" Breath of the Wild - gra ma masę ciekawych, własnych pomysłów i po prostu warto ją sprawdzić, jeśli lubicie jRPG. Forbes podkreśla, że chiński tytuł ma nawet lepiej rozwiązaną walkę, niż w najnowszej odsłonie serii Zelda. Sprawdźcie przy okazji zwiastun premierowy.

Pierwsze opinie o Genshin Impact:

  • GameRant - 9/10
  • PC Gamer - "Poznajcie czarnego konia 2020 roku. Genshin Impact zdumiewa pod 20 godzinach"
  • Wired - "Gra okazuje się lepsza od wszelkich oczekiwań"
  • Forbes - "Genshin Impact oferuje znacznie lepszy system walki od Breath of the Wild"
  • Kotaku - "Solidne RPG Akcji o skali pełnopłatnej gry; nie odczuwam potrzeby dokonywania mikropłatności"
  • GamesRadar+ - "W ogóle nie czuć, żeby to była gra free-to-play"

Źródło: własne

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych