Genshin Impact

Genshin Impact

7,8
57 oceny

Ocena wg platformy:

PS5 8.1
NS 9.0
PC 8.3
PS4 7.2
Mobile 8.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
miHoYo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
28.09.2020
Europa:
28.09.2020
Producent:
miHoYo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
28.09.2020
Europa:
28.09.2020

Recenzja redakcji

Genshin Impact - recenzja gry. Dobre bo darmowe?
6.5
Genshin Impact - recenzja gry. Dobre bo darmowe?
NS PC PS4 MOBILE

Genshin Impact - opis gry

Genshin Impact to gra action-RPG wyprodukowana przez chińskie studio miHoYo. Tytuł ukazał się na komputerach, urządzeniach przenośnych, PC oraz konsolach PlayStation 4 i Nintendo Switch. Jego rozgrywka została zaprojektowana w oparciu o model F2P.

Fabuła - Genshin Impact

Dalsza część tekstu pod wideo

Akcja rozgrywa się w fantastycznym świecie o nazwie Teyvat, w którym niektóre jednostki zostają obdarowane przez bóstwa magicznymi kamieniami Vision dającym możliwość manipulowania żywiołami. My wcielamy się tu w Podróżnika (Traveler; płeć do wyboru), który przeczesując Teyvat usiłuje znaleźć swoje rodzeństwo. Po drodze zaś poznaje wiele barwnych postaci i poznaje prawdę o prawach rządzących światem.

Rozgrywka - Genshin Impact

Pod względem rozgrywki Genshin Impact mocno przypomina The Legend of Zelda: Breath of the Wild (produkcja Nintendo była zresztą jedną z ważniejszych inspiracji miHoYo). Podczas zmagań przemierzamy sporej wielkości otwarty świat pełen różnych aktywności - zarówno tych powiązanych z głównym wątkiem, jak i zupełnie opcjonalnych. Do dyspozycji mamy rozmaite zdolności: wspinanie, pływanie, a nawet szybowanie. Z czasem poznajemy również inne (grywalne) postacie, pomiędzy którymi można się przełączać.

Każda grywalna postać dysponuje dwiema podstawowymi umiejętnościami ofensywnymi: normalną i specjalną. Używanie tej pierwszej reguluje cooldown, druga zaś wymaga posiadania na podorędziu energii. Zdolności podopiecznych bazują na siedmiu żywiołach: Cryo, Dendro, Pyro, Hydro, Anemo, Electro oraz Geo.

Istotną częścią rozgrywki jest także gotowanie. W trakcie podróży przez Teyvat gromadzić możemy rozmaite składniki, z których da się przyrządzać potrawy. Miewają one wiele zastosowań. Nie tylko regenerują zdrowie, ale też np. podnoszą siłę ataków lub zwiększają wytrzymałość. 

Genshin Impact było dostępne do pobrania za darmo. Podobnie jak w innych tytułach F2P, w grze zaimplementowano jednak system mikropłatności. 

Wideo - Genshin Impact

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (22)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper