Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 11.10.2020 17:15
minecraft
2666V

Minecraft. Ogromny, piękny świat wybudowany przez profesjonalistów obchodzi 10. rocznicę!

Twórcy The Lord of the Rings w Minecrafcie świętują dziesiątą rocznicę świata, który jest już tworzony od dziesięciu lat.

Minecraft bardzo często jest wykorzystywany do tworzenia ogromnych światów, nad którymi pieczę bardzo często sprawują profesjonaliści. Niektóre projekty są potem sprzedawane za spore sumy pieniędzy, a jeszcze z innych możemy korzystać na co dzień. Można tutaj wymienić tętniące życiem miasto Greenfield, a także lokacja przypominająca Labiryntowe Miasta Orario z produkcji anime o tytule Is It Wrong to Try to Pick Up Girls. Wczoraj natomiast odbyła się 10. rocznica świata osadzonego w uniwersum Władcy Pierścieni. 

Projekt The Lord of the Rings in Minecraft jest tworzony już od dziesięciu lat, a swoją skalą i detalicznością zawstydza wiele wirtualnych lokacji. Gracze mogą brać udział w organizowanych przez twórców świata wydarzeniach, podczas których trafiają do zamków, miast, farm, jaskiń, fortów, czy także otwartych miejsc, w których mogą podziwiać krajobrazy, a także interesować się wszelakimi uroczystościami. 

W dniu jutrzejszym na serwerze build.mcmiddleearth.com, dostępnym w Minecrafcie z wersją 1.15.2, odbędzie się event, w którym gracze będą mogli szukać ukrytych przez deweloperów epickich przedmiotów, a jak sami stwierdzili twórcy - to jedno z pierwszych wydarzeń, które będzie miało miejsce na ich serwerze w najbliższych dniach. Zobaczcie sami, jak prezentuje się The Lord of the Rings w Minecrafcie.

Źródło: https://gamerant.com/minecraft-middle-earth-project-celebrating-10-year-anniversary/

Tagi: 4J Studio / Mojang Microsoft Game Studios minecraft