Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 20.05.2020 16:56
Minecaft Greenfield
6350V

Minecraft z niezwykłym projektem powstającym od 9 lat. 400 osób zaangażowanych w rozwój największego miasta

Społeczność Minecrafta systematycznie zachwyca najróżniejszymi projektami, ale mało który może równać się z Greenfield. Praca nad wielkim miastem pochłonęła już 9 lat, a autorzy nie ukrywają, że to wciąż początek.

Microsoft w tym tygodniu potwierdził najnowsze wyniki Minecrafta, a Mojang Studios zapowiedziało prace nad różnymi produkcjami. Gra cieszy się niezwykłą popularnością, a takie projekty jak Greenfield pokazują, że społeczność tej pozycji potrafi angażować się w niezwykłe prace.

Greenfield to „największe miasto w Minecrafcie”, które powstaje już od 2011 roku. Nad projektem cały czas czuwa 10 osób, jednak już około 400 graczy miało okazję rozwijać lokację. Twórcy postanowili stworzyć miejscówkę w skali 1:1 i już teraz całość zajmuje 20 milionów bloków.

Autorzy zapowiedzieli, że 31 maja wrzucą do Sieci najnowszą wersję mapy, ale to nie koniec kreowania Greenfield, ponieważ zainteresowani oceniają, że stan przygotowania miasta wynosi aktualnie 20%.

Poniżej zobaczycie małą prezentację Greenfield, jednak muszę zaznaczyć, że materiał pochodzi z ubiegłego roku. Projektanci aktualnie nie zdecydowali się na opublikowanie nowszej prezentacji. Pokaz skali mapy znajdziecie tutaj.

Źródło: https://www.vg247.com/2020/05/20/minecraft-greenfield-400-people-nine-years/

Tagi: 4J Studio / Mojang Microsoft Game Studios minecraft