Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 04.10.2020 13:02
rozmiary
4380V

Na dysku SSD w PS5 zmieścimy 8 premierowych gier

Ile gier debiutujących w okolicy pojawienia się PS5 na rynku pomieści dysk SSD? Przekonajmy się!

Według najnowszych informacji, PlayStation 5 ma udostępnić odbiorcy jedynie 625 GB wolnej przestrzeni na zmodyfikowanym, ultraszybkim dysku SSD. W sieci pojawiły się już zestawienia, które pokazują, ile produkcji debiutujących na rynku wraz z konsolą Sony zmieści się w pamięci. Zerknijcie na poniższą listę:

Jeśli skusilibyśmy się na zakup wszystkich wyżej wymienionych gier, a także zainstalowalibyśmy je na dysku, pozostałoby nam jedynie 24 GB wolnego miejsca. Pojemność konsoli zostałaby zajęta w 96%, a pozostała ilość miejsca zostałaby przeznaczona na dane, zrzuty ekranu itd.

Jeśli mam być szczery, w praktyce nie wygląda to aż tak źle, jak na papierze. W zestawieniu znajduje się tylko jedna gra stricte sieciowa, więc gorzej dysk może wypadać, gdy będziemy chcieli np. mieć zainstalowane na nim przez cały czas minimum trzy gry multiplayerowe, których waga przekraczałaby 100 GB.

Przy okazji zerknijcie na to, jak prezentuje się PS5 i DualSense.

Tagi: Bluepoint Games demon's souls Demon's Souls (PS5) FromSoftware Namco Bandai Partners Sony Interactive Entertainment