Marvel's Spider-Man: Miles Morales Ultimate Edition

Marvel's Spider-Man: Miles Morales Ultimate Edition

8,1
45 oceny

Ocena wg platformy:

PS5 7.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Insomniac Games
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Kolekcje
Śr. czas:
20 godzin
Premiery
Świat:
12.11.2020
Europa:
19.11.2020
Polska:
19.11.2020
Producent:
Insomniac Games
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Kolekcje
Śr. czas:
20 godzin
Premiery
Świat:
12.11.2020
Europa:
19.11.2020
Polska:
19.11.2020

Marvel's Spider-Man: Miles Morales Ultimate Edition - opis gry

Marvel's Spider-Man: Miles Morales Ultimate Edition to gra action-adventure wyprodukowana przez studio Insomniac Games i wydana przez Sony Interactive Entertainment. Tytuł ukazał się na PS5. Wydanie obejmuje zremasterowaną wersję Marvel's Spider-Man i samodzielne rozszerzenie Marvel’s Spider-Man: Miles Morales.

Wydanie Ultimate Edition zawiera:

Marvel’s Spider-Man: Remastered

Fabuła

Produkcja Insomniac Games nie jest adaptacją żadnego konkretnego filmu czy komiksu, choć oczywiście czerpie ona garściami z materiału źródłowego. Głównym bohaterem jest Peter Parker, na pozór zwyczajny 23-latek, który niedługo ma skończyć studia. Peter od ośmiu lat przywdziewa strój Człowieka Pająka i korzysta ze swoich supermocy, by zwalczać przestępców zagrażających Nowemu Jorkowi i światu. Punktem wyjścia dla fabuły jest jest akcja wymierzona w Wilsona Friska, zamożnego przedsiębiorcę i filantropa, a w rzeczywistości bossa trzęsącego nowojorskim światem przestępczym znanego pod pseudonimem Kingpin. Do pewnego momentu wszystko idzie zgodnie z planem, lecz rychło okazuje się, że próżnię po Kingpinie ma zamiar wypełnić nowa, jeszcze groźniejsza grupa łotrów.

Gameplay

Spider-Man to gra action-adventure z widokiem z perspektywy trzeciej osoby, która wrzuca nas do otwartego świata - pieczołowicie odtworzonego Nowego Jorku z miejscówkami znanymi także z komiksów. Początkowo mapa jest pusta, ale wraz z postępami zmieniamy ten stan rzeczy, wspinając się na wierzchołki wież. Nasz podopieczny dysponuje swoimi superbohaterskimi zdolnościami, potrafi np. wspinać się po ścianach, huśtać się na pajęczynie, wykonywać efektowne akrobacje (przydające się zarówno w trakcie eksploracji, jak i walk) itd. Główny bohater może też korzystać z rozmaitych gadżetów i kostiumów, które nie tylko zmieniają jego wygląd, ale też wpływają na umiejętności.

W grze istnieje sporo aktywności, którymi możemy się zająć. Oczywiście najważniejsze są questy związane z głównym wątkiem, ale poza nimi są też te poboczne/opcjonalne, wyzwania testujące nasze umiejętności w różnych aspektach rozgrywki czy generowane losowo wydarzenia w rodzaju przestępstw popełnianych regularnie na mieście. Za ich zaliczenie otrzymujemy specjalne żetony, tutejszą walutę, która służy do kupowania nowych gadżetów, strojów i upgrade’ów.

Od czasu do czasu gra urozmaica opisaną powyżej formułę. Bywają momenty, gdy możemy wejść w buty Petera Parkera we własnej osobie czy Mary Jane, co oczywiście zupełnie inaczej rozkłada gameplayowe akcenty. U Mary Jane na przykład większy nacisk położony jest na skradanie.

Marvel’s Spider-Man: Remastered

Wersja zremasterowana oferuje nie tylko szybsze loadingi i wyższą rozdzielczość, ale też zupełnie nowe assety (elementy graficzne), animacje i wszystkie trzy DLC wydane po premierze pierwowzoru. 

Marvel’s Spider-Man: Miles Morales

Produkcja Insomniac Games to, jak podawano w oficjalnych komunikatach, "rozwinięcie" , oddzielny mniejszy projekt, który skupia się tym razem na postaci tytułowego Milesa Moralesa, bohatera znanego m.in. z komiksów i filmu animowanego "Spider-Man Uniwersum". 

Komentarze (8)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper